camurMahmutlar’da içme suyu musluklarından çamur akıyor. Mahmutlar Atatürk Caddesi’nde bir esnafın kendi işyerinin önünü yıkarken hortumdan çamurlu su aktığı görüldü.
AK Parti Mahmutlar Mahalle yöneticisi ve Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticisi Aziz Çoban, suyu bir bardağa koyarak çamurlu suyu tespit etti.
Mahmutlar Post Gazetesi Sahibi Mesut İlhan, kendi sosyal paylaşım sitesi facebook’tan takipçilerini ve yöneticileri uyardı. İlhan, “Acil duyuru, Mahmutlar’da şu an musluklardan çamur akıyor. Yöneticiler göreve derken. Murat Çakır isimli takipçi, ‘Su yerine çamurda elimizi ve yüzümüzü yıkıyoruz, üstelik  bu suyu içiyoruz. Acilen bu konu ile ilgili yetkililerin ilgilenmesi arz ederim’ dedi. Bir başka takipçi İsmail Ünal ise,  ‘Mahmutlar’ın artık çivisi çıktı işimiz zor, yazlık alacaktım vazgeçtim pehhh’ diye yorum yaptı.
MAHMUTLAR AYAĞA KALKIN
Mahmutlar’da son zamanlar duyarlı vatandaşlar tarafından yüksek sesle eleştiriler  yapılmaya başlandı. Halkın haklı olduğu ve bu eleştiriler karşısında aciz kalan yöneticiler suçu birbirlerine atarken, vatandaşın tüm suçu, doğmayan bebeğe don biçerek, Büyükşehir yasası uygulamaya koymak isteyenlere olduğu ortaya çıktı. Büyükşehir yasası ile birlikte Belediye’de bulunan 288 işçi ve memur kadrosu Mahmutlar’ın tüm sorunlarının üstesinden gelirken, şuanda Kestel, Mahmutlar, Kargıcak ve Demirtaş beldelerinden ve buradaki yayla ve köylerden sorumlu bir kişiye yetki verilmesi, işin içinden çıkılmaz duruma getirdiği net bir şekilde görülüyor. Vatandaşlar artık bir birlerine, “Susmakla olmuyor, parti ayrımı yapmadan tüm Mahmutlar’da yaşayan halkın ayağa kalkarak, ‘belediyemizi geri istiyoruz’ demeleri gerekir” dediler.
Bölgedeki ev ve işyerlerinin musluklarından akan içe suyunun sapsarı olduğun bunun hastalığa hatta ölüme davetiye çıkaracak seviyeye gelmeden tedbir alınması gerektiğini söyleyen İlhan’a sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan gelen yorumlardan bazıları şunlar;
Ali Özdemir: Mesut abi, sular Mahmutlar’da son 5 senedir her Temmuz-Ağustos ayında çamurlu akıyordu, yeni bir olay değil ama sen yeni yayınlıyorsun.
Mustafa Keşoğlu: Patlak yapıldıktan sonra, belirli bi süre bulanıklık olacaktır, Mesut İlhan.
Mesut İlhan: Ali Özdemir yalan söylüyorsun, biz burada siyaset değil, halkın sorunlarına eğiliyoruz. Ne yani geçen yılda mı su çamur akıyordu? Siyaset yapacaksan başka parkurlarda yap.
Ali Özdemir: Sana 20 tane şahit getireyim oturduğum binadan.
Mesut İlhan: Sayın Keşoğlu o zaman halkı niçin bilgilendirmiyorsunuz?  ‘Patlak var, su çamurlu gelebilir’ diye niçin uyarı anonsu yapmadınız?
Mesut İlhan: Sen niye ilgilenmeden siyasetçi değilmiydin o zaman Ali Özdemir?
Hüseyin Taşer: Suyun nasıl aktığından daha önemlisi halkı ilgilendiren konuların ilgililer ve kamuoyu ile paylaşımında gazete kimliği ile Mesut bey’in çok katkısı vardır…
Ali Özdemir: Geçen yıl sana söyledim Mesut abi, şimdi bana, ‘yalan söylüyorsun’ diyorsun.
Mesut İlhan: Ali Özdemir siyaseti her geçtiğin partiye göre yapmayacaksın. Yaşadığın yere göre yapacaksın. Halk için yapacaksın kendi çıkarların doğrultusunda yaparsan bunun adı siyaset olmaz. Ben hatırlamıyorum geçen yıl söylediğini.
Mustafa Keşoğlu: Suyun niçin öyle aktığını sen çok iyi bilirsin, bardağın altına siyaset düşünmeden yazabilsen sorun yok, ama senin niyetin başka.
Mesut İlhan: Bu haberde siyaset kesinlikle yok. Dün akşamki deve haberi nasıl objektifse bu haberde öyle. Birisi Alanya, birisi Antalya Belediyesi yetkisinde. Ayrıca bu haberdeki kişi Mahmutlar AK Parti yöneticisi Aziz Çoban. Keşoğlu bizim sevdamız Mahmutlar, Parti değil.
Cemal Kodal: Mesut abi doğru sen şu an Mahmutların yazılı basın kaderisin, sen hep doğru bildiklerini yaz abi, kişi farketmezin.
Mustafa Keşoğlu: Aynı musluktan olmak şartıyla bi bardak daha doldur bakalım, temiz mi?
Mesut İlhan: Keşoğlu Aziz Çoban’ı ararsan gerçeği öğrenirsin, kendini kurtarmaya çalışma görevini layıkı ile yap, bizde seni omuzlarda taşıyalım.
Mustafa Keşoğlu: Patlayacak boruyu engelleyemem, arıza giderildi. SAKİN OL.
Mesut İlhan: Ben böyle durumlarda sakin olamam, kimse benden sakinlik beklemesin. ‘Mahmutlar dingonun ahırına dönmüş’ diyen sen değilmiydin? Sen sakin olabilirsin, umrunda da olmayabilir. Ama bu halk bu acizliğe müstahak değil, Keşoğlu.
Yılmaz Bağıslar: Mahmutlar’da içme suyu ile ilgili tespit ve önerilerimizi daha önce yapmıştık. Mesut İlhan da görevini layıkıyla yaparak, bunu haber yapıp manşetten vermişti. Bu yaşanan patlaklar ve su kirliliği tesadüf değil. Aynı bilgileri özetle paylaşacak olursak Mahmutlar halkı 30 yıllık yıpranmış ve hijyenikliği tartışılır, kansorejen etkili aspest borularla yüksek elektrik maliyetiyle taşınan ve hijyenik olmayan su depolarından şebekeye dağıtılan içme suyunu kullanmaktadır. Bu geçmişten gelen ciddi bir problemdir. Fakat ilgilenmasi gereken şuanki muhatap yani BŞB’dir. Sorunların arkasında sürekli art niyet ararsak Mahmutlar’ ın ilerleme şansı olmaz. Biraz sükunetle sorunları değerlendirmek gerek. Kurumu Mahmutlar da temsilen bunu en iyi şekilde yapacak kişi olarak Mustafa Keşoğlu na inanmak zorundayız. Kolay gelsin.
Mustafa Keşoğlu: Su patlağında bu kadar cayırtı çıkarman manidar Mesut İlhan. Caddelerde başıboşluk var dedik, dünde sayın başkana konuyu mecliste ilettik, o da dün akşam itibarıyla denetimlere başladı, fakat şu an itibariyle her şey yolunda değil, ama günden güne düzeliyor, sakin olmak benim doğamda var sen bilirsin bunu.
Mesut İlhan: Cayırtı çıkarmayalım Keşoğlu, kaderimize razı olalım, sizde yan gelip yatın. Birde ‘siyasetçiyiz’ diye halkın karşısına çıkın.
TC Hilmi Yiğit Alanya: İlhan kardeşimiz görevini yapıyor, Mahmutlarda sıkıntı varki anlatıyor.
Yılmaz Bağışlar: İçme suyu meselesi diğer sorunlar gibi bakmamak gerekMustafa Keşoğlu abi. Sanırım Mesut abinin hassasiyeti bu yüzden. Devlet tarafından temiz İçme suyu sağlanması ve vatandaşın kullanması anayasal bor haktır.
Alanyalı Senol Siyasetin geçmişini sorgulamak ne haddimize. Zaten sorgulasak kimse siyasetçi olmak istemez. Olan yine çamurlu suyu içene olur. Gerçi içende bilir o suyun biraz alınca temizleneceğini hemen telefona sarılıp aramaz yetkiliyi. Lütfen duyarlı olalım gerçekçi olalım.
Mustafa Keşoğlu: Sen siyaset yap o zaman Mesut İlhan.
Mesut İlhan: Sizden bize düşmez. Biz siyaset değil, halkın doğru bilgilenmesini üstlendik. Mahmutlar’ın son 20 yılında Keşoğlu’nun etkisi var. Su borularından zehir içiyorsak, Keşoğlu’da sorumlu. Evet Bağışlar doğru söylüyor. Bu su boruları acilen değişmeli.
Tercüman Übersetzer Zeynel Mahmutlarda içme suyunu laboratuvarda analiz ettireceğim insan haklarına aykırı bir durum bu ….. gerekirse yabancı basını da devreye sokar bu işe çözüm sağlanmasını sağlarım …… zaten reklamın iyisi kötüsü olmaz diyenler vardır aranızda ama bu işler böyle değil …. yazıklar olsun size Alanya ‘ya sözümüz var demiştiniz meğer ki sözünüz buymuş … çöpler ve pislik !!!