11127205_10204638119087001_66328338524372899_n 1798736_10204638142487586_8041967721500387001_nAtatürk Caddesi’nde iki güne bir ölümlü veya ağır yaralanmalı kazalar meydana geliyor. Bölge sakini,‘Cadde üzerinde kaldırım, tek taraflı araç parkı uygulaması ve yol tek şerit olsun’ diyor. 
Mahmutlar Atatürk Caddesi’nde her an,‘kaza geliyorum’ diyor. Atatürk Caddesi için bölge halkı, ‘can pazarı ölüm yolu’ derken burada bulunan esnaflar, “Yolun tek şeride düşürülmesi, araç parkının tek taraf olarak uygulanması ve yayaların sağlıklı ulaşımı için kaldırım çalışması yapılması zarurettir” dediler.
YÜCEL’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkan olduğu ilk günlerde Atatürk Caddesine sıcak asfalt uygulaması yapınca caddede yeni iş yerleri mantar gibi türedi. Bu gelişme ile birlikte trafik arttı. Vatandaşlar dar olan çift şeritli yola, her iki yönde de araç park edince trafik sıkıştı ve kazalar arttı. Ortalama iki güne bir ağır yaralanmalı kazanın olduğu bazı kazalar sonu insanların yaşamını yitirdiği Mahmutlar halkı tarafından biliniyor. Atatürk Caddesi sakinleri Başkan Yücel’den çözüm bekliyor.

HALKIN SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEKİ YORUMLARI
Çirkin Prenses: Sağlık ocağı yakın ya ondan önemsemiyorlardır. Kaza olsa bile hemen bakılır diye.. Burası Türkiye her tür zihniyeti bekler.
Hülya Demir: Orası da çok kötü. Kazalara Sağlık ocağı bakmıyor, ambulans gelir devlete gider.
Mahmutlar Tekstil Onur Ekici: Kaldırıma minubus park etmiş,insanlar nasıl geçecekuçaçazmıbizyürürken bu nasıl birşey ya!
Çirkin Prenses: Mahmutlar Mahalle olmamalıydı ve kendi içinde büyüyüp düzenlemelerine devam etmeliydi.İşte o zaman şirin huzurlu güvenli bir yer olurdu.. Kendi kendine yetebilirdi.. Ama artık birilerinin lütfunu ve ihsanını beklemek zorunda ki bu da büyük sıkıntı sıranın oraya gelmesi zaman alır, hemde epey zaman.
Melike Ekici: Kaldırım diyebirşey yok. İnsanlar yürüyemiyorlar. Turistler korkarak yürümeye çalışıyor, illa insan mı ölmesi gerekli birşeylerin yapılması için. O caddede turist ölse yandık.
Mahmutlar Tekstil Onur Ekici: Kaldırım yok zabıta geliyor,çizgi çiziyor bu kadar çıkacaksınız diyor. Yolda kaldırımmıvarki de müşteri gezsin. Turistler korkudan yürüyemiyor yolda. Araçlar kaldırıma park ediyor. Belediye nerede, nezamanilgilenecek oraya kaldırım yapamazsa belediye duba kaldırım yapsın, onuda yapmıyor. Oradaki esnaf kaderine bırakılmış yazık cok yazık.
Hülya Demir: Bu cadde de haftada en az 3,4 trafik Kazası oluyor.Çoğu ölümlü herkes de bunu biliyor. Daha kaç can gidecek, çok yazık. Caddede çok yoğun trafik oluyor, aşırı hız yapılıyor. Kasiste yok, kaldırımda yok. Vatandaşın turistin sağlıklı yürüyeceği yol bu olamaz! Esnaf Çaresiz, insanlar geçemiyor bu yoldan. Kaldırım ve kasis istiyoruz…
Hülya Demir: Araba, motor, bisiklet ve insanlar yolda hepsi birarada yolun haline bir bakan yokmu!!
Mahmutlar Tekstil Prestij: Belediye görevlileri gelsinler bir baksınlar yolun haline.
Cemile Ekici: Daha iki gün önce yine kaza olduydu orada yazık. Ordan insanlar yürüyemiyorlar araçlarheryere düzensiz parkediyor. Turistler bir sağ, bir sol yapıp korkarak yürümeye çalışıyolar. Çok guzel tanıtıyoruz mahmutlarımızıtebrikler. Yetkililerden acil kaldırım yapılmasını istiyoruz.
Pitor Pele: Oraya acil kaldırım yapılmalı. İnsanlar yürüyemiyorlar.
Nurdan Akyüz: Burası Türkiye!
Hülya Görkey: Herkes oy ister ama icrat yok, ancak birilerinin ölmesi mi gerekiyor, yeter artık ya… Çalışın biraz haydi. Güzel bir yol ve kaldırım yapın huzurumuz olsun.
Hülya Demir: Ölen yaralanan çok!! Daha fazla olmasın artık.
Mehmet Tokluoğlu: Mesut bey yaya yolu yok. Hasbulun yanında olan bina yaya yolunu katletmiş belediye başkanının orayı görmesi gerek.
Hüseyin Çeliker: Bu yolda yürürken geçen arabanın aynası koluma çarptı ama durup bakmadı bile sürücü.
Şen Halı Yıkama: Bu yol çok tehlikeli. Özellikle yayalar icin en azından barbaroscaddesinde  kaldırım var.
Zeliha Demir: Barbaros Caddesinde kaldırım varda ne oluyor.Oraları yayalar değil, motorlular kullanıyor….Adem Murat YÜCEL abimiz bu işe bi çözüm getirmesi şart artık …. Atatürk cad: ışık eksiği çok ve kaldırım yok….yapıldığı zamanda lütfen yayalar kullansın kaldırımları motorlular değil ve araç park yeri olmasın kaldırımlar.