Canan Karatay: Tek öğün beslenmeye karşı değilim!

“D vitamininin yüksek olması vücudun bağışıklık sistemini de güçlendiriyor”

Prof. Dr. Canan Karatay, tek öğün beslenmeye karşı olmadığını belirterek, D vitamininin de seks hormanlarının ana maddesi olduğunu belirterek önemine vurgu yaptı.

Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuşan Karatay, “Aslında D vitamini, vitamin değil. Vücudun ürettiği önemli bir hormon. 1900’lerin başında A,B,C bulununca, bunu da keşfedince, ne ürettiği bilinmiyor ama bir madde olarak çıkıyor ortaya, “Buna da D diyelim!” diyorlar. Vücudumuzda elzem olan en önemli hormonların ana maddesi D vitaminidir”dedi.

Karatay, “Başta seks hormonları, üreme hormonları, östrojen, progestron, testosteron… Bütün bunların ana maddesinde D vitamini vardır. Bilhassa cildimizde daha çok ürüyor güneş ışığıyla. D vitamininin yüksek olması vücudun bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Bu yüzden önemli ve gerekli” ifadesini kullandı.

Alanya Haber – Mahmutlar post – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Sondakika Mahmutlar Haberleri, Mahmutlar ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler. En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost