12175882_10206159313476636_687027850_oAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, HDP‘nin PKK‘nın kuklası olduğunu ve omuz omuza çalıştıklarını söyledi.
Çavuşoğlu, paralel yapının da dünyanın her yerinde Türkiye‘nin aleyhine ne kadar lobi varsa onlarla birlikte hareket ettiğini belirtti.
Alanya Öğretmenevinde Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, yönetim kurulu ve üyelerle kahvaltıda bir araya gelen Çavuşoğlu, “1 Kasım’da tek başına iktidarı beklediklerini” söyledi. Anketlerde 276 milletvekilinin üzerine çıktıklarını ve 300’e nasıl çıkarız çabası içerisinde olduklarını anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “AK Parti milletin verdiği mesajı aldı. Eksiğimizi, hatamızı, oylarda neden düşüş olduğunu bize oy vermeyenlere, hiç vermeyenlere ve tabanımıza sorduk, analizi yaptık. Her parti kurum kendisini sürekli yenilemelidir. Biz de her zaman vatandaşımıza bunu soruyoruz.” Paralel yapıya da değinen Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Ben size söylüyorum bu paralel yapı dünyanın her yerinde Türkiye‘nin ne kadar aleyhine lobi varsa onlarla birlikte hareket edip Türkiye‘nin aleyhine karar aldırmaya çalışıyor. Şimdi de PKK ile beraber çalışıyorlar. HDP ile beraber çalışıyorlar. HDP siyasi partidir ama PKK‘nın kuklası oldu. Omuz omuza çalışıyorlar.”