hasan_baskanAytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ilk yarının değerlendirmesini yaptığı röportajında “Her şeyden önce Alanyaspor’un Süper Lig’e renk kattığını ve yeni bir heyecan getirdiğini düşünüyorum” dedi
SPOR Toto Süper Lig‘de geride kalan ilk yarıyı değerlendiren Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Süper Lig’e yükselme süreçlerinin oldukça zor geçtiğini söyledi. Çavuşoğlu “Kulüp tarihinde yeni bir lig, yeni bir heyecan, yeni bir futbolcu yapılanması, bunların hepsi bizim için zor bir süreçti.
Aytemiz Alanyaspor bu ligin yeni ekiplerinden ve bu ligde kalıcı yapıya sahip olması gerekiyor. Kalıcı bir takımın hüviyetinde olup transfer çalışmalarını, kulüp yapısını ve maliyetleri göz önünde bulundurduğumuz zaman, bu işin zorluklarını görebiliyoruz. Ama lig yükseldikçe sorumluluklar daha çok artıyor. Ama yönetimsel olarak sorunların üstesinden geleceğimizi ve elimizden gelenin yapılabileceğini her zaman vurguladık. Sorunların elimizden geldiğince üstesinden geldik ama tabii ki hatalarımız ve eksiklerimiz de oldu” dedi. “Futbolun içerisinde hatalar her zaman var, önemli olan hazırlıklı olmak” diyen Çavuşoğlu ”
Tabi ilk yarı 16 maç itibariyle bitti. 16 maçın değerlendirmesini yaptığımız zaman, her ne kadar teknik kadromuz ‘Hedeflediğimiz puana ulaştık’ dese de, benim beklentim daha fazlaydı” şeklinde konuştu.