Hemşerimiz Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mahmutlar’a gelerek AK Parti Mahmutlar seçim ofisini açtı. Geniş koruma ordusunun kuş uçurtmadığı açılışa 1500 kişinin katıldığı gözlendi. Çavuşoğlu Mahmutlar AK Parti içerisindeki kırgınlıkları işaret ederek, “zaman kırgınlık zamanı değil, sarılma zamanı” dedi.
Bakan Çavuşoğlu, hizmet akışının sürmesi için tüm Alanya’nın desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. Her seçimde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de Alanya’nın gereken desteği vereceğine emin olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, yeni dönemde Alanya’ya eşsiz hizmetleri getirmeye devam edeceklerini söyledi. Çavuşoğlu’na, Ak Parti Antalya Milletvekili ve 27’nci dönem Milletvekili Adayı Mahmutlar’ın Eniştesi İbrahim Aydın, Canbey Çetin, Hasan Kerem Ünsal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Ömer Özbek Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da eşlik etti.
‘AYDIN “ENİŞTE OFİSİ AÇTINIZ’
Mahmutlar’ın Eniştesi Antalya Milletvekili İbrahim Aydın da, “Ben Alanya’ya ne zaman gelsem heyecanlanıyorum. 28 yıl önce sizin kızınızı Allah’ın emriyle istemiştik, o zaman da çok heyecanlanmıştım. Başarılı bir erkeğin arkasında bir hanımefendi vardır derler ya, benim arkamdaki başarının sırrı da o. Bize her zaman sahip çıktınız, bana ‘Enişte ofisi’ diye ofis bile açmıştınız. Bizlere destek olup TBMM’ye gönderdiniz. Biz de sizi mahcup etmemek için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Siyasi hayatımda da çok şanslıyım, Mevlüt Çavuşoğlu gibi bir takım kaptanımız var, Erdoğan gibi bir liderimiz var. Bu güçlü kadro ile Türkiye’yi daha ileriye götürmenin yollarını arayacağız. Önümüzde bir bayram var, 24 Haziran’da da bir demokrasi bayramı yaşamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
‘MAHMUTLAR BAZI İLLERDEN BİLE BÜYÜK’
Çavuşoğlu “Burada olmaktan, siz hemşehrilerimizle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlere liderimiz Erdoğan’ın selamlarını iletmek istiyorum. Alanya’da çok hizmetler yaptık ama daha fazlasını yapmamız lazım. 16 sene önce Mahmutlar pek çok beldeye göre büyüktü ama şimdi bazı illerden bile büyük. Türkiye’nin her yanından gelen vatandaşlarımızın da yerleştiği bir yer oldu. Hatta dünyanın her yerinden gelen insanların yerleştiği bir mahalle oldu. Bu hem Alanyamızın güzelliği hem de Alanya’da huzurun, istikrarın güzelliği. Cazip bir ilçe olduk. Ülke olarak da dünyanın gözbebeği bir ülke olduk. Alanya’ya dev yatırımlar yapıyoruz, yeni hastaneyi gördünüz. Bazı eksiklikleri var ama onları da gideriyoruz. Bundan sonra tedavi için Antalya’ya gitmeye gerek yok. Daha fazlası olması lazım, Alanya’ya daha iyisi lazım. Eskiden vatandaşlar parasızlıktan hastanede rehin kalırdı. Bu imkanlar ne için var, milletimizi insan gibi yaşatmak için var. Şimdi devlette para var, evde bakım hizmeti veriyor, engellilere yardım ediyor. Dullar, yaşlılar, gaziler devletin güvencesi altında. Eskiden 100 lira olan ilaç 20 liraya düştü mü, düştü. Herkes para kazanıyor mu, kazanıyor. Peki herkes para kazanıyorsa bu 80 lira ne oldu? Kime gidiyordu, hortumculara. Şimdi bu para hizmete gidiyor hizmete. Recep Tayyip Erdoğan geldi bu hırsızlığa son verdi.
‘ON SENEDE 70 BİN ÖĞRENCİ OLACAK’
Alanya’ya tıp fakültesini açacağız, Payallar’a 300 yataklı hastane açacağız. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni görüyorsunuz. Bunları sizler için yaptık. İhtiyacı olan herkes gitsin tedavi olsun. Kimse sıkıntı yaşamasın, eksiklik görmesin. İnşallah şimdi sağlık turizminden para kazanma zamanı. İnsanlar şimdi Türkiye’ye, Alanya’ya gelecek para kazanacağız. Antalya’da şimdi bin yataklı şehir hastanesinin ihalesine çıkacağız. Sağlık önemli, eğitim değil mi? Bakın Alanya’nın her yerinde lise açıyoruz. Kat sayı zulmü kalktı mı, kalktı. Anadolu lisesi var mı, var. Fen lisesi var, teknik lise var, kız meslek lisesi var, sanat lisesi var, spor lisesi var, sosyal bilimler lisesi var. Alanya eğitimde marka. Hayırseverler bakımından Türkiye’de birinci ilçeyiz. Peki sadece ortaokul lise yeter mi, yetmez. Alanya’da 2 tane üniversitemiz var. Birisi devlet birisi vakıf. Kim için yapıyoruz, Alanya için yapıyoruz. 10 bin öğrenciye ulaştı devlet üniversitemiz. Diş Hekimliği Fakültesi bu sene 60 öğrenci ile eğitim-öğretime başlıyor. Alanya’da 10 sene içerisinde 70 bin öğrenci olacak. Mahmutlar’ın iki katı öğrenci Alanya’da yaşayacak.
‘KUŞ YUVASINDA TÜNNELLER AÇIYORUZ’
Şimdi Alanyamızın bir havaalanı var mı, var. Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na (GZP) Avrupa’nın her yerinden turistler geliyor. Ankara’ya, İstanbul’a gitmek istediğinizde 10 dakikada gidebileceğiniz bir havaalanımız var. O yüzden diyoruz işte ‘Yaparsa Ak Parti yapar’ diye. Siz her zaman daha fazlasını hak ediyorsunuz. Havalimanı olur da yolu olmaz mı, tünelleri, otobanları görüyor musunuz? Dimçayı’na, Kuşyuvasına tüneller açıyoruz, köprüler yapıyoruz. Yaptık, yaparız. Eskiden atlarla, develerle yol giderdik. Kuşyuvası’nda az mı insanımızı kaybettik. Buraya tünel yapılması gerektiğini belirttik, nitekim bugün hepsine kavuştuk. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında çıraklık yaptık, onun vizyonunda hizmet ediyoruz. Tüneller yapıldı, viyadükler yapılıyor. Çok güzel yollar yaptık, yapacağız. Mersin’e gidenler bilir yolların ne kötü olduğunu ama şimdi yapılacak yeni viyadüklü yollarla Mersin 2 saate düşecek.
‘BOYNU BÜKÜK TÜRKİYE DEĞİLİZ’
Biz bunları yaparken, diğer adaylar ne diyor? ‘Yaptırmayız, yıkarız’ diyorlar. Bu seçim ‘Yapacağız’ diyenlerle ‘Yıkacağız’ diyenlerin arasında bir seçimdir. Bu seçim teröristleri hapse tıkanlarla çıkarmak isteyenlerin seçimidir. Bu seçim basit bir seçim değildir. Bu seçim 1950’de çok partili siyasi döneme geçtikten sonraki en önemli seçimdir. Yeni bir sistem geliyor bu seçimle. Bugüne kadar çok çalıştınız ama bu seçimde daha çok çalışmamız lazım. O nedenle ‘Vakit Türkiye vakti’ diyoruz. Bugüne kadar da Türkiye vaktiydi ama bugüne kadar yapılanları bir başlangıç olarak görün. Biz artık gelecekle yarışıyoruz. Geçmişi unutmadık ama artık bakmamalıyız geçmişe. Bizden neden rahatsızlar, çünkü herkes sussa Kudüs davasında Türkiye susmaz. Zalimlere karşı ‘Sen zalimsin’ diyebilen, ‘Belki sen büyüksün ama senden korkmuyorum’ diyen bir lider ve Türkiye var. Çünkü artık Türkiye olarak kimsenin karşısında boynu bükük durmuyoruz.
‘KIRGINLIKLARI KENARA BIRAKALIM’
Mahmutlar’daki AK Parti içerisindeki kırgınlıkları işaret eden Bakan Çavuşoğlu, “16 senede sizlerin sadece milletvekili olmadım. Her zaman ağabeyiniz, kardeşiniz oldum. Buraları hiç ihmal etmedim. Bir evladınız olarak gittik, geldik. Bu gururla yeniden karşınızdayız. Her zaman olduğu gibi bizlere bu seçimde de sahip çıkmanızı istiyoruz. Sadece seçimlerde değil, seçimden sonra da destek verdiniz. En zorlu toplantılarda müzakere ederken birileriyle gözgöze geldiğimizde ‘Bizim arkamızda milletimiz var’ diyebiliyoruz. Sizleri mahcup etmemek için her zaman çalışıyoruz. Partimizi ve davamızı mahcup etmemek için kılı kırk yarıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. 5-6 yıldır hiç tatil yapmadım. Milletimiz için, ülkemiz için durmadan çalışıyoruz. Zaman kucaklaşma zamanıdır. Geçmişte kırgınlık olabilir hepimizin kırgınlığı var. Ama geçmişin hesabını mı yapacağız geleceğe mi yürüyeceğiz. O yüzden hep birlikte birbirimize sarılıp kenetlenelim. Alanya’ya kim değer vermiş, kim vermemiş görelim” dedi.