Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü etkinlikleri çerçevesinde beldede bulunan okulları ziyaret etti.
     Başkan Çelik ve beraberindeki heyet ilk olarak Yeni mahalle ilköğretim okulunda düzenlenen törene katıldı. Törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra öğrenciler tarafından Çanakkale savaşının önemi ile ilgili konuşmalar yapıldı şiirler okundu.
 Törene katılan Başkan Çelik, öğrencilere daha önceden hazırlatmış olduğu ve ön sözünü bizzat kendisinin yazdığı, 57 alay, Conkbayırı şanlı direniş ve Çanakkale geçilmez adlı kitapları dağıttı.
   18 Mart Çanakkale zaferinin önemine vurgu yapan Çelik, öğrencilerden Çanakkale ruhunu hiçbir zaman yitirmemelerini istedi.
   Yeni mahalle ilköğretim okulundaki törenden sonra Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Keşoğlu ilköğretim okuluna geçen Çelik, burada da okul müdürü, öğretmenler, okul aile birliği başkanı ve öğrenciler tarafından karşılandı.
   Öğrencilere kitaplar dağıtan Çelik, yeni yapılan laboratuarı gezip çalışmalar hakkında bilgi aldı.
    50 yıl Ahmet Keşoğlu ilköğretim okulu Müdürü ve okul aile birliği başkanı tarafından Çelik’e okullarına yapmış oldukları katkılardan dolayı çiçek sunuldu ve teşekkür edildi.
Okul aile birliği başkanı Niyazi Deniz, “Sayın başkanım okulumuza verdiğiniz çok büyük emeklerden dolayı tüm velilerimiz adına şükranlarımı ve minnet duygularımı ifade ediyorum” dedi.
   Başkan Çelik, eğitimin olmazsa olmazları olduğunu belirterek,”Biz eğitimdeki sorunların aşılması ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağdaş ve kabul edilebilir normlarda eğitim almalarını sağlamak için üzerimize düşen her türlü görevi yapacağız” dedi.
    Daha sonra sırasıyla Kılıçaslan ilköğretim okulu ve Halil Ülker İlköğretim okulları ziyaret edilip 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü programlarına katılıp öğrencilere kitaplar dağıtan Çelik, Öğrencilerin Çanakkale zaferiyle ilgili düşüncelerinden çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Çelik,”Ecdadımızın kahramanlıklarını bu kadar doğru anlayan bir nesil varken milletimizin varlığına gölge düşürmeye cesaret edecek hiçbir düşmanın muvaffak olamayacağını gördüm.
  Elbette ki Dünyada her milletin barış ve huzur içerisinde yaşamasına taraftarız ancak bunu bozmak isteyen olursa Çanakkale’deki gibi dersini alır ve bir daha buna yeltenemez” dedi.