Çelik, “Milletimiz sandıkta ‘Evet’ diyecek

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Çelik, “Milletimiz sandıkta ‘Evet’ diyecek
Paylaş
Tarih : 03 Nisan 2017 - 9:21

halk-oylamasina-dogru-9429552_oAlanya’da Yeni Anayasa referandumu öncesi seçmenlerle buluşan Milletvekili Sena nur Çelik, “Ben inanıyorum ki 16 Nisan günü Türkiye’yi bölmek isteyenlere cevabı milletimiz sandıkta verecektir” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Alanya‘da Yeni Anayasa değişikliğini anlattı. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu öncesi seçmenden gelen soruları yanıtlayarak ‘Evet’ demenin neden gerekli olduğunu kendi penceresinden gerekçeleri ile ortaya koyan Çelik, son 15 yılda görülen ekonomik başarının siyasi istikrarla sağlandığını vurguladı. 16 Nisan günü Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağını ifade eden Çelik, “15 yıldır vesayet odakları ve türlü dayatmalara karşı mücadele ettik. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu unsurların devlet içinde yapılanmaları artık mümkün olmayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile üniter yapımıza, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza yönelik içerden ve dışarıdan gelebilecek tüm tehditleri kolaylıkla bertaraf edeceğiz. İnanıyorum ki 16 Nisan günü, Türkiye’yi bölmek isteyenlere cevabı milletimiz sandıkta verecektir” diye konuştu.

‘BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anayasada değişikliğe gidilen maddeleri tek tek açıklayan AK Parti Milletvekili Çelik, milletvekili seçilme yaşının 25’ten 18’e indirilmesi ile ilgili gelen eleştirilere de yanıt verdi. Çelik, “Biliyorsunuz, AK Parti ilk iktidara geldiğinde seçilme yaşı 30’du. 25 yaşa indirilmesi sonrasında ise 28 yaşımda iken, AK Parti’nin en genç vekili ben oldum. Şimdi bu sayıyı 18’e indiriyoruz, çünkü mecliste her yaş grubundan vatandaşın temsil edilmesi lazım. Ancak bu şekilde toplumun tüm ihtiyaçlarına doğru ve yerinde çözümler üretilebilir. Bu ülkede 18-25 yaş arasında 7,5 milyon genç var. Bu gençlerin eğitim, burs, yurt gibi konularda birçok ihtiyaçları olabiliyor. Söz konusu yaş aralığındaki tüm gençlerin kendi ihtiyaçlarını meclis zemininde dile getirilebilmesi, katılımcı demokrasi açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Çavuşoğlu, “Zaman sarılma zamanı”
Çavuşoğlu, “Zaman sarılma zamanı”

Hemşerimiz Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mahmutlar’a gelerek AK Parti Mahmutlar seçim ofisini açtı. Geniş koruma ordusunun kuş uçurtmadığı