Mahmutlar Post Gazetesi’nin “Cezalı Cadde” adlı haberine değişik kesimlerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Mahmutlar Yeni Mahallede bulunan esnafların ekonomik durumlarını daha da geliştirecek olan Ahmet Yatmaz Caddesi düzenlenmesi kapsamında Barbaros Caddesi ile D-400 Karayolu arasındaki yüz elli metrelik yolun açılması sadece Ahmet Yatmaz Caddesi değil Atatürk Caddesi, Barbaros Caddesi ve D-400 Karayolu üzerindeki esnaflar ile otelcilerin arasındaki köprü vazifesi göreceği aşikar.
Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan Ahmet Yatmaz Caddesi eski belediye başkanı Mustafa Şahin döneminden sonra sadece altyapısı hariç üstyapıda hiçbir düzenleme yapılmaması Yeni Mahalle Atatürk Caddesi ve Barbaros Caddesi’nde bulunan esnafları ayağa kaldırdı. Esnaflar, “Ahmet Yatmaz Caddesi, Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayınlandığı gibi cezalı cadde. Buraya hiçbir belediye başkanı hizmet getirmek için kılını kıpırdatmıyor” dediler.
‘Belediye yönetmek ziyaretçilerle çay içmek değildir’ diyen vatandaşlar, “Başkan Ali Çelik bu caddenin hemen yanında yaşıyor. Günde en az iki defa bu caddeyi görüyor. Mahmutlar’da hiç araç ve insan girmeyen caddeler, ara sokaklar bile parke taşı ile düzenlenirken Ahmet Yatmaz Caddesi kaderine terk edilmiş bir şekilde ilgi bekliyor. Bu ilgisizliğin nedeni nedir? Bu cadde niçin yapılmıyor? Acaba bu cadde üzerinde rantı görmüyorlar mı anlamış değiliz!” dediler.
YATMAZ D-400’E AÇILMALI
D-400 Karayolu’nun Ahmet Yatmaz Caddesi’ne bağlanacak kısmın açılması buradaki yüzlerce esnafa yeni bir ekmek kapısı olacağını savunan Atatürk Caddesi’ndeki esnaflar, “D-400’deki bir araç ihtiyaç için Mahmutlar’a giriş için ya belediye yolundan ya da vatan caddesinden giriyor. İhtiyaçlarını da orada karşılıyor. Bu da Atatürk Caddesi’nde bulunan biz esnafların kazancına mani oluyor. Başkan Ali Çelik’ten bu yolun açılmasını rica ediyoruz” dediler.