cok_hayir_li_bir_is_icin_sahaya_iniyoruz_h231092_6386cReferandumda sandıktan “Hayır” çıkması için çalışacaklarını söyleyen CHP’li Takavüt, “Bu seçim, milletin kaderinin oylanacağı bir seçim olacak” dedi.
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Ali Takavüt başkanlığında yapılan toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Ülkenin öncelliğinin ekonomi, terör ve işsizlikken son dönemde ülkenin önceliğinin referandum haline getirildiğini söyleyen Takavüt, “Anayasa Değişikliği Teklifi TBMM’den geçti, şimdi Nisan ayının başında referandum yoluyla halkın önüne geliyor. Ülke yangın yerine dönmüş durumda. Dolar 4 TL’ye dayanmış, benzin 5.5 TL olmuş. Pazardaki sebze ve meyve fiyatları adeta tavan yapmış. Vatandaşın gelir seviyesi düşmüş. Milli gelirden alınan pay her geçen gün eriyor ancak bir anda Başkanlık Sistemi gündeme oturdu” dedi.
‘HAFTAYA SAHAYA İNİYORUZ’
Ülkenin daha acil sorunları varken Başkanlık Sistemi dayatması ile karşı karşıya olduklarını söyleyen Takavüt, “Her gün şehit haberleri geliyor, halk artık kanıksadı. İşsizlik had safhada. Biz CHP olarak Alanya’da referandum çalışmalarına başladık. Sandık görevlilerimizi belirledik. Tüm sandıkların başında bir asil, bir de yedek görevlimiz olacak. 5’er kişilik gruplar halinde sahaya ineceğiz. En az 6 çalışma grubu olacak. Tüm mahalleler ziyaret edilecek. Bu ziyaretlerde ülkenin Başkanlık Sistemi ile felakete sürüklendiğini halka anlatacağız. Sandıktan ‘Hayır çıkması için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.