Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mahmutlar Mahalle Örgütü Antalya bölgesinde seçim ofisi açan ilk parti olma unvanını eline aldı. Henüz Milletvekili adaylarının belli olmamasına rağmen seçime kalan zamanın az olması nedeniyle CHP Mahmutlar Örgütü elini çabuk tuttu. İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar’ın seçim ofisi olarak tahsis ettiği Mehmet Çakır Caddesi’nde seçim ofisini açtı.
Daha ilk günden vatandaşların akın ettiği CHP akşamında toplantı gerçekleştirdi.
Ahmet Asil’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya CHP Antalya Milletvekili aday adayı olan Ali Takavut, Mahmutlarlı CHP Alanya İlçe Yöneticilerinden Av. Murat Can ve Betül Durnaoğulları, İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar, CHP delegeleri ve partililer katıldı.
TAKAVUT UMUT DAĞITTI
Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Alanya CHP eski İlçe Başkanı ve Milletvekili aday adayı Ali Takavut, “Mahmutlar’da ikamet ediyorum ve Mahmutlar’da işyerim var. İşletmemde 300 kişi çalışıyor ve hepsi sigortalı. Eğer parti organları beni sıralamalara uygun görüp yazarlarsa Meclis çalışmalarından artı kalan her günümü sizlerle birlikte memleketime çalışarak geçireceğim. Yani %30 Ankara’da, %70 sizlerle birlikte olacağım” dedi.
Takavut, “Eğer beni 16 kişilik listeye yazılmazsam yine sizlerle birlikte sokak sokak çalışarak ülkemizin kurtulması için beraberce çalışacağım. Mahmutlar benim doğduğum yer değil ama doyduğum yer. Bu defa işler çok değişti. Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci turda kazanacak eğer ikinci turda Meral Akşener çıkarsa ona da aynı şekilde destek vereceğiz. Mahmutlar her aman çok iyi çalışarak başardı. Bu Ahmet Asil başkanımızın disiplinli ve samimi özverili çalışması sayesinde oldu, kendisine çok teşekkür ederim. Diğer ittifak ettiğimiz partililerle de samimi olmalıyız ve birlikte hareket etmeliyiz” dedi.