16114421_1596834903665224_4021668270681221795_nAlanya tarihinde bir siyasi parti ilk defa bir Mahallede haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. CHP Alanya İlçe yönetimi eksiksiz katıldığı haftalık toplantıya CHP Alanya İlçe Kadın Komisyonu başkanı da katıldı. Mahmutlar’daki delege ve sandık başı görevlileri ile birlikte yapılan toplantı parti içi görüşmeler ve Anayasa değişikliği ile ilgili görüş alışverişi üzerine oldu.
TAKAVÜT; ‘MAHMUTLAR ATIL KALDI’
Takavüt, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ben sürekli Mahmutlar’a gidip geliyorum. Yıllardır buradayım. 25 yıldır Mahmutlar’dayım ve bu bölgenin hiç bu kadar bakımsız ve hizmetsiz bir dönemini görmedim. Mevlana Kavşağı’ndan başlayınca bir rezalet hakim. Mahmutlar, Alanya’nın en büyük mahallesi. Arabayla düz yolda gidemiyorsunuz. Daha önce bunu dile getirmiştik. Açılan su kuyuları çukurlar oluşturdu ve araçlar içine düştü, bir vatandaşın ayağı bile kırıldı. Bir Barbaros Caddesi var ama yoldaki parke taşları araçla 30 kilometre hızla gidemeyeceğimiz durumda.
TAKAVÜT: FETÖ VE PKK İLE İŞİMİZ OLMAZ
Toplantıya başkanlık eden Alanya CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt, “CHP’yi Fetö terör örgütü PKK ile ilişkilendirmeler var AKP ve MHP’liler tarafından.  OSLO görüşmelerini, Dolmabahçe görüşmelerini, Öcalan’ın mektubunun okunmasını CHP mi yaptı? Habur sınırından ayağı şalvarlı PKK’lıları sınırlarımızdan içeriye CHP mi soktu? Otobüsler dolusu PKK’lıya çadır mahkemelerinde aklayan CHP miydi? Hiç kimse CHP’yi FETÖ ve PKK ile ilişkilendiremez buna müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz” dedi.
“NEREDE KALDI İSTİKRAR?”
Takavüt; “Son zamanlarda ülke ekonomisi duvara toslamıştır. Terör had safhaya ulaştı. Altın, döviz sabah bir başka akşam bir başka. Hükümet dış güçlerin oyunu bu diyor. Bende soruyorum büyük bir ülkeysek biz niye başka ülkelerin güçlerinin emrindeyiz. Ey Amerika, Ey Almanya, Ey Rusya diye bağırıyorsak gücümüz de göstermeliyiz. Nerde kaldı istikrar” dedi.
“İŞSİZLİK HAD SAFHADA”
Takavüt; “Ülkede işsizlik had safhaya ulaştı. Bunu ben uydurmuyorum bunu devletin istatistik kurumu açıklıyor. 2015 Ocak ile 2016 Aralık ayı araştırmalarında 500 bin kişi işsiz kalmış bu ülkede. 15 – 24 yaş arasında işsizlik oranı %7’lerden %12’ye yükselmiş en fazla işsizlik üniversiteli gençler arasında bulunuyor” dedi.
“MİLLİ MÜCADELE ÖRNEĞİ”
Takavüt, “Artık AKP, CHP, MHP, HDP’li yok Milli mücadele örneği gösterip tüm vatandaşları kucaklayacağız. Bahçeli’nin tutumu şaşırtıcı. 2016 Mayıs ayından sonra yaptığı açıklamalar bugün ile çok farklı. MHP’liler ellerini taşın altına koyacaklar. Hayır oyu kullanarak ülkemizi rahatlatacaklar buna eminim. Ülke bu referandumda istediği sonucu Hayır olarak alırsa bu ülkede ne terör kalır nede ekonomi sıkıntısı olur. Bir tek kişi partinin hem başı olacak hem Cumhurbaşkanı olacak hem de Bakanı atayacak olmaz böyle bir uygulama” dedi.
YILMAYACAĞIZ”
Takavüt, “Biz hiçbir şeyden yılmayacağız. Yılgınlık en kötü şeydir. Vatandaşlarda bir korku bir yılgınlık var. Emperyal güçlerin istediği budur. Korkmayacağız, yılmayacağız, birlik beraberlik zamanı, bütünlük zamanı kırgınlıkları bırakalım” dedi.
“ANAYASA GEÇERSE!!”
Takavüt, “Anayasa geçerse ne olur?”
1-Anayasayla bir diktatör yaratırız. Her şeye dokunan ama kendisine dokunamayan bir diktatör ortaya çıkar.
2-Demokratik rejimden tamamen ayrılıp otoritör bir rejim kurulur.
3-Hiçbir vatandaşın can, mal ve hukuk güvenliği kalmaz her kişi kurum, kuruluş tek bir kişinin bir diktatörün vicdanına terk edilir.
4-Yönetimi destekleyecek tek bir güç kalmaz. Devlet yönetiminde ve ülkede zorbalık hakim olur.
5-Bir kişi hem hükümet, hem meclis, hem mahkeme olur. Yasama yürütme e yargı tek bir elde toplanır.
6-Etkisiz, yetkisiz aciz ve sembolik bir meclis ortaya çıkar.
7-Meclisi mezara, demokrasiyi tarihe gömeriz” dedi.
GÖRÜŞLER ALINDI
Toplantıda partili delegelerin ve sandık başı görevlilerinde görüşleri alındı. Mahmutlar’da yeni bir parti hizmet binası arayışı gündem de. 28 Ocak’ta Işık Kansu ALTSO Konferans Salonunda konuşmacı olarak katılacak ve 18 Şubat günü Atatürk’ün Alanya’ya gelmesi yıl dönümü kapsamında Atatürk Kültür merkezinde tiyatro etkinliğine tüm partililer ve vatandaşlar davet edildi ve toplantı sona erdi.