CHP’de ilk Başkan adayı Sefa Çorbacı oldu

Ana Sayfa » Haberler » Politika » CHP’de ilk Başkan adayı Sefa Çorbacı oldu
Paylaş
Tarih : 23 Kasım 2015 - 12:59

12238000_1702329726664723_809763675530509065_oCHP’de 4 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongresi öncesinde ilk adaylığını açıklayan isim Sefa Çorbacı oldu. Çorbacı, “Ben kimsenin adamı değilim. Beni delege bile yazmadılar. Bu ayrışma ve kutuplaşmayı taraf olan ve sebep olan kişiler çözemez” dedi.

4 Aralık Cuma günü ilçe kongresini gerçekleştirecek olan CHP’de ilk ilçe başkan adaylığını Sefa Çorbacı yaptı. Saat 12.30’da başlayan adaylık açıklama töreninde Çorbacı ve Yeşildal teşkilata gelenleri kapıda karşıladı.

Açılış konuşması yaparak salondaki partileri selamlayan İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, “İçimizden birisi, yıllardır bizimle birlikte olan, genç, dinamik, eski gençlik kolları başkanlığımızı yapmış Sayın Sefa Çorbacı’yı cesaretinden dolayı kutluyorum” dedi. Daha sonra partililere hitap etmeye başlayan Çorbacı, ilk olarak kendisini tanıttı.

Çorbacı’nın konuşması sık sık gençler tarafından ‘Gençliğin Adayı Sefa Çorbacı’ sloganları ile kesilen Çorbacı, “Ben kımsenin adamı değilıim sadece CHP’nin bir neferiyim” dedi.

CHP için verdiği emek ve çalışmaları da anlatan Çorbacı, “Tüm partililerimizin beni ve ailemi çok iyi tanırlar. Son 10 yıldaki ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri ile gece gündüz birlikte çalıştık. Gel dediler, geldim. Partimizin emektar minibüsünü belki de en çok kullananlardan birisiyim. Ağaca çık dediler, çıktım. Direğe çık dediler, çıktım” diyerek konuşmasını tamamladı. Çorbacı, konuşmasının ardından tebrikleri kabul etti.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Büyükşehir yasası ile disiplini kaybettik
Büyükşehir yasası ile disiplini kaybettik

CHP’Lİ Alanya Belediye Meclisi’nin eski üyesi İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Gökhan Sipahioğlu, “Alanya Büyükşehir yasası ile birlikte

AK Parti’nin vekil sayısı 5’e düştü
AK Parti’nin vekil sayısı 5’e düştü

24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Antalya’da 6 olan milletvekili sayısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun istifasıyla

Sık sık buluşuyorlar
Sık sık buluşuyorlar

Son zamanlarda sık sık bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Alanya Belediye Bşkanı Adem Murat Yücel adeta düşman çatlatıyorlar. Yücel,