CHP’de seferberlik

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » CHP’de seferberlik
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2015 - 10:21

1614595_10152065455867745_885478132_oCHP Mahmutlar temsilcisi Ufuk Öner, 7 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler için seferberlik ilan etti. Cumhuriyet Halk Partisinin adaylarını ön seçimlerle belirleyerek diğer partilere demokrasi dersi verdiğini belirten Öner’in açıklaması şöyle, “Partimizin yurt genelinde yaptığı ön seçimleri demokrasimiz açısından çok önemli buluyorum. İleri demokrasiyi savunanlarında bizim bu davranışımızdan ders almasını diliyorum. AKP hala temayül yoklamalarıyla paralelci avındayken bizler ön seçimlerimizi tamamlayarak tabanımıza verdiğimiz önemi bir kez daha ispat ettik. Şimdi var gücümüzle seçimlere hazırlanıyoruz. Çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Türkiye için ilk çare olan Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı CHP’nin yine Türkiye için son çare olduğunu dile getireceğiz” dedi.

“12 EYLÜL YASALARINI YIKACAĞIZ”

Öner, “AKP’nin çıkardığı baskı yasalarını tek tek kaldıracağız. Parti programımızda yer alan ve genel başkanımızın da söz verdiği üzere emeklilerimizin içler acısı hali bizim iktidarımızda son bulacaktır. Asgari kölelik ücreti aslan gibi geçim ücretine yükseltilecektir. Çalışan emeklilerden kesilen %15 lik sosyal güvenlik kesintilerine son vereceğiz. Kamu İhale Kurumunun denetiminden kaçırılan özelleştirmelerin hesabını teker teker sorup halkımızın kör kuruşunun dahi hesabını soracağız. Gençlerimizi kahve köşelerinden fabrika içlerine taşıyacağız. Ülkemizin en önemli sorunu özel yaşama yapılan müdahalelerdir. Bizim iktidarımızda her bireyin özgürlüğüne saygı duyulacaktır” dedi.

“GERİLİMDEN FAYDA GELMEZ”

Öner, “Son aylarda yönü değişen terör olaylarının önüne geçeceğiz. İstihbarat kuruluşlarımız vekilleri değil teröristleri takip edecek. Yargının tekrar özgürleşmesi sağlanacak ve kuvvetler ayrımı prensibi yeniden tesis edilecektir. 17- 27 Aralık dosyaları açılacak ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı aranıp faillerine hesap sorulacaktır. Ülkemiz bu günlerde zor bir viraja girmiştir. Devletimizin ciddi bir güvenlik açığı vardır. Şehit savcımıza Allah’tan rahmet diliyor bu saldırıyı yapanları lanetliyorum. Eğer bir iktidar savcısını koruyamıyor, elektrik sisteminin çöküşünü izah edemiyor, polis merkezlerine kadar uzanan teröristleri tespit edip önlem alamıyorsa gitmelidir. Bugüne kadar mağduriyet edebiyatı yapan AKP iktidarı 13 yıllık icraatlarının ardından binlerce mağduriyet yaratmıştır. Bir önceki seçimlerde darbe, Ergenekon, Balyoz gibi komploların savcısı olup şimdilerde yanılgısını itiraf edenler yarın hangi yanılgılar için özür dileyecek merak ediyoruz. Öngörüsü geleceğe dair düşünceleri olmayan, devletin kurallarını paramparça eden bu zihniyeti daha fazla orada tutmamalıyız” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar