123Antalya’da yapılan ön seçimin ardından Alanya’dan bir tane bile CHP’li aday adayı 14 kişilik listeye giremedi.
‘Niye giremedi acaba?’ diye sormak isterim.
Geçtiğimiz hafta Osman Özcan ve Mevlüt Güven’in basına yaptığı açıklamalara, CHP’li üyelerin çok üzüldüğünü öğrendim. Bence hiç üzülmeyin…
Aday adaylarından Mevlüt Güven, “Kimse buradaki adaylara çalışmadı, etmedi, tutmadı şu, bu diyemez. Alanyalı, Alanya’dan vekil istemiyor” demiş.
Osman Özcan ise, “Kıvırmalara üzüldüm. Nankörlüğün bu derecesine ben pes derim pes. Oy vermeyebilirler. O herkesin hakkı. Yaşını başını almış adamların entrika çevirmesi bırak CHP’liliğe insanlığa yakışmaz” diye açıklamalarını okudum basından.
İsterseniz kişi kişi açıklamalarını tekrar okuyalım.
“NANKÖR, SAHTEKAR VE DALAVERECİ”
Osman Özcan,
“Ben hiç bir şekilde liste yapmadım.
Kaybettim ama üzülmüyorum. Kıvırmadım.
Mertçe ve dik olarak gittim.
Fakat yapılan kıvırmalara üzüldüm.
Açık seçik söylüyorum bu kıvıranlar hiç bir zaman bir yere gelemeyecekler.
Nankörlüğün bu derecesine ben pes derim pes.
Yaşını başını almış adamların entrika çevirmesi bırak CHP’ye insanlığa yakışmaz.
Sadece nankörlere kızgınım.
Nankör, sahtekar ve dalavere çeviren, üç kağıtçılık yapan, partililiğe yakışmayan  davranışlara canım sıkılıyor. Bunlar partili değillerdi.
Zaten CHP’ye de oy vermiyordu bunlar” demiş.
Önce şunu belirtmeliyim;
Ben şahsen oyumu Alanya adaylarından Murat Özçelik ve Osman Özcan’a verdim.
Niçin Mevlüt Güven’e vermedim onu Güven’e sıra gelince açıklayacağım.
Osman Özcan, bundan  sekiz yıl önce Alanya CHP ilçe başkanıydı. Deniz Baykal Genel başkanlığında Osman Özcan 8. Sıradan milletvekili adayı yapıldı. 8 sırayı beğenmeyen Osman Özcan partiyi terk etti. Partililer günlerce ikna etmek için uğraş verdi, Özcan’ı adaylığından istifa ettirmediler. O Dönemde Antalya’da Milletvekili sayısı 13’idi ve Osman Özcan 8. sıradan seçilerek, CHP Antalya Milletvekili oldu. Böyle bir durumda bile Milletvekili olan Sayın Osman Hocaya partililerine kıvırdı ve nankör gibi sözler hiç yakışmadı. Artık Osman hoca yerini bilmeli ve genç kuşağın önünü açmalıdır.
“ALANYALI, ALANYALI’YA OY VERMEDİ”
Mevlüt Güven;
“Önce Alanya’daki adaylara oy verilmeden başka yerlere oy veriliyorsa, bu düşündürücü.
Alanya’nın adayları dışarıdaki adaylardan daha az o alıyorsa, demek ki Alanya’da yaşayanlardan milletvekili olunmasını istemiyorlar.
Belediye seçimlerinde yaşanan başarısızlığın faturası, başarısızlığı oluşturanlar yerine başkalarına çıkarılmaya çalışıldı burada.
Bunlar yönetimle ilgili değil, ama yönetimin içinden de bu durumlara çanak tutan oldu. 3 bin üye var ama bin 400’e yakın üye oy kullandı.
Bu bin 400 üyenin yarısı bile Alanya’lı adaylara oy vermedi. Gelmeyenler ise demek ki gerçek üye değil.
Ön seçim diye bağıranlarda aday adayı olamadıkları gibi, gelip oy bile kullanmadılar.
Bundan sonra Alanya’dan nasıl aday çıkacak?
Bu şartlarda niye çıksın insanlar aday olarak?
Adaysız oy artışı olmaz.
Oy artışı çok zor Alanya’da.
Sadece bu Alanya’da değil, her ilçede öyledir” dedi.
Mevlüt beye katılmıyorum…
Niçin Mevlüt Güven’e oy vermedim?
Mahmutlar Belediyesi’ndeki yolsuzluklar ayyuka çıkınca, CHP’li Meclis üyelerinden İbrahim Sayar, Murat Can, Mustafa Gezen ve Mustafa Şimşek, ‘parti büyüğü’ diye Sayın Mevlüt Güven’in yanına giderler.
Meclis üyeleri ellerindeki yolsuzluk dosyalarını Güven’e göstererek, ‘Başkanı CHP’den hemen ihraç edelim, bu yolsuzluğun belgeleri, daha sonra CHP zor durumda kalır’ önerilerine Güven, ‘Sakın ha, bu dosyaları kimseye göstermeyin, hem ben milletvekili adayı olacağım, benim önümü kesmeyin’ der.
Ayrıca CHP’nin Mahmutlar Mahalle Teşkilatı, Belediye Başkanı Ali Çelik tarafından kiralanmış. Çelik, ‘Ya kira parası olarak 7 bin TL verin, ya da boşaltın’ der. Mahalle temsilcisi Ufuk Öner’in önerisiyle bir partili Mevlüt Güven’e, ‘Ali Çelik ile görüş seninle arası iyidir, genel seçimlere iki ay gibi bir süre var’ demiş. Güven, ‘Ben ön seçimde aday olabilirsem bi çaresine bakarız, olamazsam kapatın partiyi falan’ diye cevap vermiş.
Onun için Güven’e ön seçimde oy vermedim.
Ayrıca Mahmutlar’daki üyelerden yüzde 99’u, Güven’e oy vermedi. Kıssadan hisse çıkarmak gerekirse, insanlar önce kendi evlerinin önünü temizlesin, bahane arayarak kendi başarısızlıklarını başkalarında aramasın!.
Öyle Alanya’dan, ‘CHP’ye oy çıkmaz’ safsataları bizlere sökmez.
CHP Alanya’da şenlik havasında, bunları eleştirerek kendilerine siyasi rant elde edenlere son sözüm;
Buradan size ekmek çıkmaz,  CHP’yi seviyorsanız Murat Özçelik’gibi davranın, davanızın arkasında durun.