Çiftçiler bilgilendirildi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Çiftçiler bilgilendirildi
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2015 - 10:18

DSC_0138Alanya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar ve Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu öncülüğünde Mahmutlar’da yaşayan çiftçiler yapılan  seminer amaçlı toplantıda bilgilendirildi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe Günü Mahmutlar Atatürk Caddesi üzerinde bulunan AngelsHomesResidence’de Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top’un katkılarıyla Mahmutlar’da yaşayan çiftçiler, ‘Yüksek verim kaliteli üretim, sağlıklı toplum ve çevre için tarım’ sloganıyla Antalya Tarım İl Müdürlüğü tarafından başlatılan eğitim semineri kapsamında bilgilendirildi.  Toplantıda çiftçilere  iyi tarım uygulaması nedir, neden iyi tarım uygulanır, iyi tarım uygulamalarının amacı, iyi tarım uygulamanın faydaları iyi tarım uygulmasına göre üretim nasıl yapılır  iyi tarım uygulaması sertifikasını kimler alabilir, üretimde dikkat edilecek temel hususlar gibi konularda  geniş kapsamlı bilgilendirme yapıldı. Toplantı sırasında Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top Mahmutlar’daki çiftçilerin sorunlarını belirten 9 maddelik dosyayı Alanya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar’a verdi.
ÇİFTÇİLERE DESTEK
Alanya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar Tarım birliğine üye olan çiftçilere bir çok konuda hem maddi hem de manevi olarak destek verileceğine dikkat çekti. Rüzgar, “Tarım birliğine üye olan çiftçilerimize yıllık inek başı 300 TL ve sütün litresine 60 kuruş, yıllık koyun, keçi başına 20 TL, erkek hayvanı (Dana) mezbalarda kestirmek şartıyla 300 TL, kırsal kalkınma ve  alet ekipmanları (patpat ilaçlama motoru, süt sağma makinesi),  su faturalarında %30’luk ucuzluk ve Arı birliğine kayıtlı olan üyelerimize kovan başına yıllık 10 TL destek verilecek ve çiftçilerimiz mağdur edilmeyecektir” dedi.
Haber / Resul BAŞ

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar