ayseCiltte leke neden olur?
Ciltteki Melenosit hücrelerinin salgıladığı Melamin Pikmentinin ciltte birikmesi sonucu olur. Genetik yapı, güneşe maruz kalma süresi kullanılan kimyasal maddeler, doğum kontrol hapları, hormonal tabletler, yanlış ürün ya da ada kullanımı, doğumsal faktörler, LEKE oluşumunda etkilidir.
Cilt lekeleri özellikle yaz aylarında hemen her yaştan kişilerin karşılaşacağı bir durumdur. Cilt problemleri deyince aklımıza çiller, sivilceler (akneler), yaşlılık lekesi, kırışıklıklar, hamilelikte karşılaşılan doğum lekeleri diye uzayan bir liste…
Cilt lekeleri oluşumunu önlemek için özellikle sebeplerin ortadan kalkması gerekiyor. Sebeplerin ortadan kalkmasını başarırsak zaten problem de yaşamayız.
En değerli giysimiz cildimiz, en büyük organımız da yine cildimiz.
Pahalı elbisemize verdiğimiz kıymeti cildimize de vermeliyiz.
Cildimiz aslında iç organlarımızın da aynası. Eski hekimlerimiz cildimizin rengine bakarak bile tanı koyardı. Çünkü cildiniz ne kadar sağlıklı ise siz o kadar sağlıklısınız. O zaman beslenmemiz çok önemli yediğimiz hiçbir yiyecek artık doğal değil. Biz yiyoruz ama beslenemiyoruz.  Dolayısıyla cildimiz de beslenemiyor.
Cildinizi her sabah doğru bir temizleyici ile temizleyin, tonikleyin, nemlendirin ve besleyin tıpkı vücudunuz gibi.  Bunu akşam eve dönünce yatmadan önce tekrarlayın.
DİKKAT! YİYEMEYECEĞİNİZ HİÇBİR ÜRÜNÜ YÜZÜNÜZE VE VÜCUDUNUZA SÜRMEYİN.  Çünkü cildimizin dışı da içi de bir bizim bedenimizde…  tek bir ürünle bile ailece kullanabileceğiniz sonuç garantili ürünleri tercih ediniz.  Herkesin yaşına ve cildine tek bir ürün kullanabiliyorsanız o ürün zaten doğru üründür ve doğaldır.  Yani cildimizi dışardan ve içerden doğal ürünlerle beslemelisiniz.
Ayda en az iki defa hamama gidiniz ve cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulunuz. Atalarımız bunu çok güzel yapmış Türk hamamı ününü dünyada duymayan yok. Tek bir ürün gamıyla günlük,  haftalık ya da aylık bakım yapınız. Bunu evde kendiniz bile yapabilirsiniz.
İlla çok pahalı ürünler kullanmanıza gerek yok, doğru ürünlerle günde 4 dakikanızı ayırarak parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.  Doğru bildiğimiz yanlışlar konusunun başında güneş koruyucuları var. Güneş koruyucularını artık yaz-kış-bilgisayar başında -uzun sürekli florasan lambalarının altına oturan herkes kullanmalı.  Doğal olmalı ve 30 faktörü geçememeli ve asla kimyasal olmamalı yani aynı güneş koruyucuyu kadın-erkek-çocuk yüzü dahil tüm vücuduna kullanmalı-kullanabilmeli Bu koruyucu bakım, nem, onarım, besleme ve koruma özelliğinde olmalı ve 30 faktörü geçmemeli. Faktörü ne kadar yüksekse o kadar korur mantığı büyük bir soru işareti. Başka bir yazımızın konusu başlı başına güneş koruyucuları olacak hatta güneşten korusun diye kullandığımız güneş koruyucularının bizzat leke yaptığını çevrenizdeki insanlardan duymuş olabilirsiniz.  Oysa tek bir set ürünle evde ailece uygulayacağınız maskeler ve temizleyicilerle cildinizin ışıltısını komşularınız bile merak edebilirler.
Şuan doğum, güneş lekelerinden kurtulabileceğimiz aylara girdik.  Cilt bakımı ve lekelerden kurtulmanın tam zamanı, tabi ki doğru ürünlerle. Yaz aylarındaki gibi güneş dik açıdan gelmiyor. Bunu fırsata çevirerek yaza yenilenmiş bir cilt ve vücutla girmenin avantajını yakalayabilirsiniz.
Ücretsiz görüşme için lütfen randevu alınız size bir telefon uzaklığındayım.
Sevgi ve sağlıkla kalın