CK tarafından tüketicilere gönderilen elektrik faturalarına yeni bir ödeme hanesi daha eklendiği görüldü. Mahmutlar’da bir aboneye gelen Elektrik faturasının tüketim bedeli 83.24lira iken Güvence bedeli olarak 148.50 kuruş daha ilave yapıldı. Diğer vergilerle faturanın tutarı 308. 40 kuruş oldu. Bu fatura sahibi vatandaş yetkililere isyan etti.
“Kaçak bedeline zoraki tamam dedik, Okuma bedelinede eyvallah, nedir bu Güvence bedeli? Yoksa elektrik bizi çarpmayacak mı? Eğer böyleyse kusura bakmasınlar fatura bizi çarptı” açıklaması yaptı.
Mahmutlar Post Gazetesi olarak konu ile ilgili bir araştırma yaptık. CK kurumu ile yapılan anlaşma gereği abone olurken, eksik yatırılan abone miktarının alındığı açıklandı.
SOSYAL MEDYA YIKILDI
Birçok mağdur Güvence bedelini görünce isyanını sosyal medyada paylaştı. Vatandaşlar “Susma sıra sana da gelecek. Düpedüz soygun. İlk defa söz söyleyipte bunu açıkça yerine getiren bir firma. Bu milleti benim elime bıraksalar anasını… Maalesef ki bıraktılar ve bunu söyleyen cengiz inşaat enerji sektöründe icraatına değişik yöntemlerle gerçekleştirmeye başladı. Durduk yere birde faturalara güvence bedeli yansıyor bu neyin güvencesidir! Bu milletin anasını…güvencesi mi? Yazıklar olsun zulmedene ve zulme göz yumup fırsat verenlere” diyerek isyanlarını dile getirdiler