Çok mu cahiliz!…

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Çok mu cahiliz!…
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2018 - 7:52

muhtarMahmutlar ve diğer eski kapanan beldelerde muhtarlık sayısı artabilir. Türkiye’de örnekleri mevcut. Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan; “Biz niye yapmadık yoksa çok mu cahiliz?” diye sordu.

BÜYÜKŞEHİR yasası ile Belediyemiz kapandı. 35.300 resmi nüfuslu Mahmutlar, tek Muhtarlık ile temsil edilmeye başladı. Mahmutlar Post Gazetesi olarak yaptığımız araştırmalar sonucu Mahmutlar en az 3 muhtar ile yönetilebilecek.

Aynı yasa ile Konya ili Taşkent ilçesinin belde belediyeleri de kapandı. Bu beldeler Mahalle olarak bir Muhtar ile temsil edilmeye başladı. Taşkent Belediyesi bir Meclis kararı alarak İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Muhtarlar Daire Başkanlığına, “Daha fazla muhtar istiyoruz” dosyası gönderdi. Bakanlık ‘Her 500 nüfusa bir Muhtar olabilir” cevabını verdi. Yerel seçimlerden 2 yıl sonra tekrar muhtarlık seçimi yapıldı ve eski Muhtarlık olan yerlerde tekrar muhtarlığına kavuştu.

“ÖRNEK BOL, BİZ NİYE DUYMADIK”

Mahmutlar Post Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada adeta şok olduk. Türkiye’nin birçok bölgesinde hem de nüfusu 2 bin’i geçmeyen yerlerde birden çok muhtarlık varken, 35.300 resmi nüfuslu Mahmutlar’ın tek muhtarlık ile yönetilmesinin akla zarar olduğunu niye bilemedik veya niye araştırmadık, çok mu cahiliz sorusu aklımıza gelmedi değil. Örnek olarak Konya ile Taşkent ilçesinde Büyükşehir yasası ile kapatılan Balcılar, Çetme, Bolay ve Avşar Mahallelerinde birden çok muhtarlık bulunuyor.

TOP ALANYA MECLİSİNDE

Mahmutlar gibi 17 eski Beldesi bulunan Alanya’da artık birden daha fazla muhtarlık olabilecek. Bunun için Alanya Belediyesi Meclisi konuyu gündeme taşıması gerekir. Örnek Taşkent Belediyesi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Özdemir, “Adayım” dedi
Özdemir, “Adayım” dedi

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Muhtar adayları tek tek adaylığını açıklamaya başladı. Mahmutlar’lı Turizmci Ali Özdemir

İşte  başarı bu…
İşte başarı bu…

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu birkaç yıl öncesinde yardıma muhtaç bir okulken şimdi tüm ihtiyaç sahibi okullara yardım göndermeye başladı. Bir

Ağa Bulgaristan’da
Ağa Bulgaristan’da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Sofya’da yapılan turizm fuarında Alanya’ya kardeş şehir teklifi geldi”