Çöp dert değil, elektrik olacak

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Çöp dert değil, elektrik olacak
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2016 - 10:00

15385368_741493946026148_6827775829512953623_oAlanya’nın çöpünden elektrik üreteceklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Geçtiğimiz hafta Alanya’da çöpten elektrik elde edebileceğimiz, çöp çevrim tesisi projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız onayladı” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Alanya’ya yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Menderes Türel, Alanya’da her ay bir açılış ya da temel atma töreni gerçekleştirdiklerini belirti.

ALANYANIN ÇÖPÜNDEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Alanya Çöp Çevrim Tesisi’nin temellerini de kısa süre içinde atacaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Geçtiğimiz ay Kadınlar Plajı’nın temelini atmıştık. Hemen bir ay sonrasında Alanya Toptancı Hali’nin temelini attık. Ak Köprü tamamlandı ve hizmete açılmayı bekliyor. Artık Alanya’yı çöp derdinden kurtarıyoruz. Geçtiğimiz hafta Alanya’da çöpten elektrik elde edebileceğimiz, çöp çevrim tesisi projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız onayladı. Alanya’nın çöpü altındır diyeceğiz ve bu tesisisin temelini önümüzdeki aylar içerisinde atacağız. Alanya’yı bir mega projeyle daha tanıştıracağız. Artık Alanya’nın çöpü dert olmayacak ve çöpü elektrik olacak. Ülke ekonomisine katma değer sağlayacak” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar