10422193_1025739740787692_890918557552514261_n 11101164_10204742204249065_1921200320_nAtatürk Caddesi’nde isyan başladı. Halk, “Hergün bir insan mı ölmesi gerek, yöneticiler neyi bekliyor, her gün ayrı bir kaza meydana geliyor.Bir günde üç kaza meydana geldi yöneticilerin ilgisizliğine isyan ediyoruz” dediler.
MAHMUTLAR halkı isyanın eşiğinde. Bir günde üç ayrı yaralamalı kazanın olduğu Atatürk Caddesi”nde yetkililerin ilgisizliği karşısında halk isyan noktasına geldi. Mahmutlar halkının “Artık Yeter” diyerek hergün sosyal paylaşım sitelerinde,“Yöneticileruyuyormu?” Atatürk Caddesi’nde her an,‘kaza geliyorum’ diyor,  ‘can pazarı, ölüm yolu’ derken burada bulunan esnaflar, “Yolun tek şeride düşürülmesi, araç parkının tek taraf olarak uygulanması ve yayaların sağlıklı ulaşımı için kaldırım çalışması yapılması zarurettir, yola hız kesici engeller konulsun” paylaşımları yapılıyor.
ACİL ÖNLEM ALINMALI
“Mahmutlar Atatük Caddesi esnafı Atatürk Caddesi’nden artık yaya geçen yok, araçla geçende,‘Her gün kaza yaparmıyım?’ diye kaygı içinde. Halkın kaygılanması artık çok normal, çünkü aynı gün üç ayrı kaza olayına şahit oluyoruz” dediler.
Esnaflar,“Cadde esnafı olarak yolu kapatmayı düşünüyoruz, buraya acil çözüm bulunmazise burada her gün yaralamalı ve ölümlü kazaların yaşanması içten bile değil. D-400 karayolunda 1 yılda yaşanan kaza Atatürk caddesinde 1ayda yaşanıyor. Bizim sesimizi duyan yokmu, seçim çalışmaları için kimse buraya gelmesin azar işitirler” dediler.
HALKIN SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEKİ İSYANLARI
Yöneticiler uyuyor uyuyor, o caddeye acilen kaldırım yapılmalı hiç olmazsa tek yön olmalı. Yol ve duba kaldırım olmalı idareten ama bunu yapacak yetkililer nerede hepsi oy zamanı çıkarlar.
Ahmet Gülbeyaz Ağtürk: Mahmutlar’ın yüzde ellisi rahmetli olunca veya yogunbakımlıkolunca belki alırlar önlemi.
Mahmutlar Tekstil Prestij: Her gün kaza oluyor, burada ama kimsenin umrunda değil. Yetkililerin umrunda değil, kalıdırm yok Toros sitesi önünde az bir kaldırım var orayada araçlar park ediyor, insanlar yürüyemiyor, zabıta arıyoruz gelmiyor. Alanya Çözüm Masasını aradık, Perşembe-Cuma onlarda ilgilenmedi. Hiç yakışıyor mu bu caddenin bu hali sayın oy zamanı oy istemeye gelen yetkililer.
İrfanKertili: İnsanlar kaldırımda degil, yolda yürüyorlar çünkü kaldırımlar işgal altında. Oraya kaldırım yapılmazsa orası Atatürk Caddesi olmaktan çıkar, ölüm yolu olur.
Onur Ekici: Zaten şuan burası ölüm yolu.İnsanlaryürüyemiyor,kisanki araçların üstünden atlayacak insanlar.
Murat Gedik: Nasreddin hoca misali, Hırsızın hiçmi suçu yok? Bütün suçu yetkililere atıyonuz, bi araba düz yolda nasıl bu hale gelir şaşıyorum, valla ben yüz defa uğraşsam bu arabayı bu hale getiremem, araç kullanmayı bilmeyen trafikten anlamayan kazmaların hiçmi suçu yok.
BenteBarth-Hansen: InAtaturkcad? Rallydriving?
Zeynel Aynacı: Kaldırımdan önce yol yapılırsa,plansız bir şekilde işler yapılırsa diyecek zaten birşey yok !!!!! Adam Gibi bir belediye olmadıkça işlerini takip etmezlerse nasıl olsa bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı oldukça cahilce çalışmalar yapıldıkça daha çok uğraşırız.
Kadir Uludağ: Biraz daha insan ölmesini bekliyorlardır. Hayat ucuz ya….
Onur Ekici: Oy istemeye geldiklerinde hepsine söyleyeceğim bu caddenin durumunu.
Mustafa Akman: Ya yine siydirtecek kendisine bu hükümet ya…..ya sabır Allahım…………….Ya arkadaş bu adamlar yazmışlar her caddeye Menderes Türel iyi gelecek diye ulan ya biz ne gördükki iyi gelsin, elin belediye başkanından Alanya’nın önemli kavşaklarına trafiği rahatlatmak için en az 5-6 adet battı çıktı yapında iyi geldiğini anlayalım ve hak verelim gerekirse oy da verelim ama laf ile peynir gemisi yürümez aslanım trafik bir rahatlasın kazalar azalsın…herkes işine baksın o saçma reklamları da kaldırsın,Alanyalılların da asabını bozmasın durum işte meydanda resmi görün.
Gülcan Çoraklı: Kaldırım olmazsa yaya da guvende değil araç sahipleride.
Zeynep Ilhan: Yetkililer geçmiyor galiba bu caddeden.