Mahmutlar’daki esnafların ortak sorunu her yere açılan seyyar tezgahlar.  Mısırcı simitçi tezgahı derken şimdide Dondurma Tezgahları boy göstermeye başladı. Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir Mahmutlar’da Büyükşehir’in sorumluluk alanındaki kaldırımlara açılan tezgahlara tepki gösterdi.
MAHMUTLAR Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan en işlek caddelere geçtiğimiz hafta konulan dondurma tezgahları, bölgede faaliyet gösteren esnafı adeta çileden çıkardı. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir ise duruma tepki gösterdi.
‘YOĞUN ŞİKAYET VAR’
Esnafın bu sorununu önce basına taşıdığını belirten Demir, “Esnaflardan yoğun şikayet var. Dört dörtlük bir caddede, merkezi bir yerde böyle bir büfenin açılması doğru değil. Orada bizim otuz tane dondurma ve pasta dükkanımız var. Esnafımız var. Ticaret odasının da üyeleri var. Yazıktır, çünkü onlar kira ödüyor. Vergilerini, yanındaki çalışanların maaşlarını, sigortalarını ödüyorlar. Oraya büfe açılması yanlış bir şey” diye konuştu.
‘HAKSIZLIĞIN ÖNÜNE GEÇİLMESİNİ İSTEYECEĞİZ’
Esnafın konuyla ilgili rahatsızlığına sahip çıkacaklarını dile getiren Demir, “Tabi bunu büyükşehir başkanımızla da görüşeceğiz. Adem başkanımızla da görüşeceğiz. Çünkü esnafın hakkını korumamız lazım. Biz esnafın başkanıyız. Esnaf zaten can çekişiyor. İki-üç senedir turizm kötüye gidiyor ve yuvalar yıkılıyor. İntihar olayları arttı. Biz burada on tane oda başkanıyız. On tane oda başkanı ve ticaret odası başkanı olarak hepimiz buna karşıyız. Bize daha çok şikayet geldiği için biz önderlik yaptık. Şikayetlerimizi basın yoluyla duyurduk. Bir an önce de başkanlarımızla görüşeceğiz. Yanlışın neresinden dönersek kardır. Esnafımıza sahip çıkacağız. Bu sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ileteceğiz. Bu haksızlığın önüne geçilmesini isteyeceğiz” dedi.
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız