1616CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Erkan Demirci, Mahmutlar ve Kargıcak’ın sorunlarını Büyükşehir meclisinde gündeme taşıdı.
Demirci, Mahmutlar ile Kargıcak arasındaki yapılmayan yolu da sordu. Demirci, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne 2016 yılı içerisinde yapılan rutin belediyecilik hizmetleri dışında;
Kargıcak, Mahmutlar, Cikcilli içme suyu hattının yenilenmesi, Mahmutlar’a Alanyaspor tesisleri yapımı için imzalanan protokol, Dim Çayı üzerine köprü yapımı, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce yapılmakta olan Doğu çevre yolu inşaatının başlatılması konusunda verilen etüt proje desteği ile siyasi destekler için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu teşekkürden sonra bir takım eksiklikleri ve talepleri de Alanya Halkı adına belirtmek isterim. Şu an itibariyle Alanya’da büyükşehir belediyesi yetkisinde 14 adet cadde bulunmaktadır. (S.87, T.87) Bu caddelerden batıda Türkler-Payallar-Konaklı arasındaki yaklaşık 8 km uzunluğundaki Eski Antalya Caddesi’nde ve doğuda Mahmutlar Kargıcak arasındaki yaklaşık 1.5 km uzunluğundaki Caddesi’nde bugüne kadar hiçbir düzenleme yapılmamıştır. Bilhassa doğudaki Kargıcak Mahmutlar arasındaki Eski Gazipaşa Caddesi’nde imar uygulamaları tamamlanmış ve 21 metre olarak planlanmış bir yol olup, çevresinde bulunan oteller nedeniyle bir an önce düzenleme yapılması gerekmektedir.