Türkiye Futbol Federasyonu tarafından desteklenen ‘Kadın Futbol ligine’ Alanya’dan bir takım daha katıldı. Alanya Demirspor’luları Garip Kodal, iftar’da ağırladı.
Mahmutlarlı Özlem Ayvalı’nın Başkanı olduğu ‘Alanya Demirspor’u Garip Restaurant sahibi aynı zamanda Alanya Belediyesi MHP’li Meclis üyesi Garip Kodal iftar iftar davetinde ağırladı.
Muhtar adayı Hülya Demir’in yönetici olduğu Alanya Demirspor 3. Amatör futbol kadın ligine katılıyor. Türkiye Futbol Federasyonu 3. Amatör liginde mücadele edecek olan Alanya Demirspor Başkanı Özlem Ayvalı kulüp ve takımı ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.
Ayvalı, “Antalya’da yıllar önce kurulan bir kulüp satın aldık. Alanya’nın tanınmış antrenörlerinden Aytu Çalışkan, Fahrettin Karabulut ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kulübümüz bünyesinde bulunan Kadın Futbol takımımız Haziran’ın 18’inde Bursa’ya giderek bir turnuvaya katılacak. Turnuvadan hemen sonra Kasım ayında başlayacak olan 3. Amatör ligi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genç takımda oynayan futbolcu arkadaşlarımız 14 ile18 yaş, A Takımda oynayan futbolcular ise 18 yaş üstü. Futbola ilgi duyan kadın futbolunda profesyonel olarak yer almak isteyen tüm kadınlarımızı bekliyoruz” dedi.
Ayvalı, “Kadın futbol takımımızda şuanda Mahmutlar, Oba ve Alanya’dan futbolcu arkadaşlarımız bulunmakta. Malzeme sponsorumuz Galatasaraylı Futbolcu Serdar Aziz’in babası Sadri Aziz oldu. Alanya Belediyesi bize saha desteği veriyor. Tüm Türkiye’de Alanya’nın sesini duyuracağız. Sporseverlerin Alanya Demirspor’a katkılarını bekliyoruz. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başta olmak üzere malzeme sponsoru Sadri Aziz’e, bizleri bu akşam restauront’ında iftar davetinde bir araya getiren Garip Restaurant sahibi ve Alanya Belediye Meclis üyesi Garip Kodal’a çok teşekkür ederim” dedi.