Dereler temizlenmeli

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Dereler temizlenmeli
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2016 - 10:11

9cde1624-413f-424e-8d2b-ff3a1539e92fKargıcak Mahallesi’nde bulunan ve her yıl taşarak çeşitli zararlar veren dere bu yıl tam anlamıyla temizlenmedi. Kargıcak halkının Mahmutlar Post Gazetesi’ne verdiği bilgide derelerin kış temizliği layıkı ile yapılmadı. Bu derede her yıl su taşkınlıkları olabiliyor ve bu su taşkınlıkta mal ve can kaybı yaşanıyor dediler.

Vatandaşlar, “Kargıcak merkez mahallesi Dinler Otel yanındaki büyük derede her yıl yapılan kış temizliği bu yıl layıkı ile yapılmadı. Bu derenin içerisinde Çınar, Dut, Kargı gibi ağaçlar köklerini saldılar. Bu kökler burada yapılan duvarları ve tabana döşenen taşları tehdit ederek yok olmasını sağlayabilirler. Bu derede ıslah olmayan yerlerde kargı ve sazlıktan ilk yağan büyük bir yağmurla birlikte su taşmaları olabilir.  Bizler vatandaş olarak Alanya belediyesi çözüm masasını aradık. DSİ’ni arayın dediler. DSİ aradık “ yetkili elamanımız yok kepçe istersen kepçe gönderelim” dediler. Derenin içinde su boruları olduğu için kepçeyi isteyemedik” dediler.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar