Mahmutlar Belediyesi nisan meclis oturumunda Mahmutlar halkını ilgilendirecek çok önemli bir konu görüşüldü. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in meclis üyelerine yapmış olduğu yazılı öneride, “Mahmutlar Yukarı Mahalle’de bulunan 4 adet arazide ağaçlık alan oluşturmak için Orman Bakanlığı’ndan tahsis istemi meclisteki tüm meclis üyelerinden onay aldı. Nisan meclisinde yapmış olduğu açıklamada, “Orman Bakanlığı’ndan Mahmutlar Yukarı Mahalle’de bulunan orman içerisinde 4 adet arazi belirledik. Bu arazilerde ağaçlandırma çalışmaları yapmak istiyoruz. ‘Senin de Bir Ağacın Olsun’ kampanyası düzenleyerek bu kırsal alanlara ağaçlar dikilerek Mahmutlar’ın daha yeşil olmasını istiyoruz” dedi.
Mahmutlar Belediyesi’nin, Orman Bakanlığı’na yapacağı tahsis yazısına olumlu cevap gelirse Mahmutlar’da yapılacak olan ‘Senin de Bir Ağacın Olsun’ kampanyasına Mahmutlar Post Gazetesi olarak tüm desteği vermeye hazır olacaktır.
Nisan meclisindeki bu teklif Mahmutlar Belediye meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.
İNDİRİCİ TRAFOYA YOL
Mahmutlar Belediyesi nisan meclisinde bir diğer konu Yukarı Mahalle Kılıçaslan Camii’nin yanında bulunan İndirici Elektrik Trafosu’nun üzerindeki hazineye ait açılan yolla ilgiliydi. Şu anda açık olan ve faal olan yol daha önce de meclise gelmiş, meclis komisyona havale etmişti. Nisan meclisinde yol açılımının komisyondan gelmiş haline CHP’li İbrahim Sayar hariç herkes onayladı. CHP’li İbrahim Sayar’ın indirici trafonun yeri ile ilgili yerine daha önce muhalefet şerhimi koymuştum. Buraya indirici trafonun yapılmasına karşı gelmiştim. Şimdi aynı yere yol yapılmasına karşı oluşum bu gerekçedendir” dedi.