5 (1)Dim Çayı üzerine yapılacak ve 12 mahalleyi birbirine bağlayacak 191 metre uzunluğundaki Ak Köprü’nün temeli atıldı
TEMEL atma törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AKP Milletvekili Sena Nur ÇelikAlanya Kaymakam Vekili Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, oda ve dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
‘ALANYA BİR YERYÜZÜ CENNETİ’
Açılışta konuşan Alanya Belediye Başkanı Yücel “Şehrimiz gün geçtikçe değişime, gelişime açık hale geliyor. Sürekli vizyon kazanmakta olan bir ilçeyiz. Ak Köprü’nün bugüne kadar Alanya’ya kazandırılmış olması gerekiyordu, kısmet bugüneymiş. Büyükşehir’e bu konuda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kaymakam Vekili Tanrıseven ise “Geçtiğimiz hafta bakanımızla Alanya’nın batısında Alara Çayı üzerinde Yeniköy Barajı’nın temelini atmıştık, bugün de Ak Köprü’nün temelini atıyoruz. Alanya bir yeryüzü cenneti. Alanya’nın sadece sahilleri yok. Torosları da var. Tünelden yol yapımına kadar yüzlerce güzel hizmet var buraya yapılan. Buradaki insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
‘DERDİNİZ DERDİMİZ OLDU’
Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik de, vatandaşın derdini 13 yıldır kendi dertleri gibi sırtladıklarını belirterek “Mevlana’nın dediği gibi ‘Dert insanları yollara düşürür.’ Bizim de derdimiz vatan aşkı. Bu düşünceyle yola çıktık. Alanya’nın değerli insanlarının derdi bizim de derdimizdir. Bu köprü Dim Çayı’nın ulaşımda kaybettiği zamanı geri kazandıracak. Bölgemizin önemli hale gelmesini sağlayacak. Akarsu ve yeşillikler içindeki bu vadi cazibe merkezi olacak. Bu doğrultuda gece-gündüz çalışan Büyükşehir’e bu bölgenin evladı olarak teşekkür ediyorum. 13 yıllık iktidarımızda Türkiye’yi otoyollarla, tünellerle donattık. Yapılamaz denilenleri yaptık. Sarp kayalıkları viyadüklerle birbirine bağladık” dedi.
‘HİZMETTE ALTIN DÖNEM YAŞANIYOR’
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise “Böylesine güzel bir manzarada tarihi eser sayılabilecek bir projenin temel atma törenine tanıklık ettiğim için mutluluk duyuyorum” diyerek, Antalya için bir hizmet seferberliği, hizmet yağmuru ve sağanağının yaşandığını belirtti. Türel, “Antalya hizmette kapıları ardına kadar açılmış bir fırsat dönemini yaşıyor “dedi.
‘AK KÖPRÜ BÜYÜKŞEHİR’İN GERDANLIĞI’
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu da, Antalya ve Alanya’nın 13 yıl öncesinden çok farklı bir konuma geldiğini belirterek “Alanya ve Antalya sevdasıyla yanıp tutuşuyoruz. Her zaman güzel hizmetler vesilesiyle bir araya geliyoruz. Dim Barajı, Alanya’nın içme suyunu karşılayacak. Gazipaşa’ya ve Manavgat’a da baraj yaptık. ‘Su akar, Türk bakar’ tabirini değiştiriyoruz. Su akacak, Türk çalışacak. Gayemiz bu. Bugün temelini atacağımız bu güzel köprü de Büyükşehir’in gerdanlığı olacak. Alanya’ya verilen değer ortada. Bu köprü 12 mahalleyi birleştirecek. Aslında gönülleri bir olan 12 mahalleyi fiziken de birleştiriyoruz” dedi.