DOĞRU BERABERLİKLER

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » DOĞRU BERABERLİKLER
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2017 - 13:52
Filiz Aldemir

Birilerini severiz, bu ya eşimiz ya aşık olduğumuz ya da ilgimizi çeken biridir. Bu beraberliklerde  bazen beklentilerimiz istediğimiz gibi karşılanmaz. Bekleriz .. bekleriz .. bekleriz.

Hep bir şeyler değişecek, yerine oturacak, Aladdin’in sihirli lambası hayatını kökten değiştirecek umuduyla yaşar dururuz.

Bazen de kendimizi bile bile kandırırız. Aslında biliriz kafamızda ki o sorunun cevabını ama yinede duymak istemeyiz.

Bu da kendimize eziyetten başka bir şey değildir aslında.

Dikkat edilirse kadınların ya da erkeklerin ortak dili, karşı tarafın ilgisizliğidir.

Size bir öngörü tavsiyesi;

Eğer bir şeylerin ilgisizliğinden yakınacak olursanız İlgisiz erkek ya da kadın diye bir şey yoktur. Sadece ilgilendiği sen değilsindir.

Eğer bir evlilik, aşk, ilişki, beraberlik, kendiliğinden akıyorsa güzeldir, kıymetlidir..

Yok eğer sorguyla, sualle, şüpheyle, beklentiyle, sürekli açıklamayla  gidiyorsa sil süpür çöpe at..  O sadece boşluk doldurmadır. Belki bağımlılıktır, belki güvende olma ihtiyacıdır. Kişinin kendiyle olan sıkıntısı, Özgüven eksikliği ya da ne istediğini bilememedir.

Burada kendinizi nerede görüyorsunuz tespit edin ve iyileştirin, değiştirin. Belki vazgeçmeniz daha hayrınızadır. Belki çözüm başka yerden gitmendir.

Bunu sizden başka kim bilebilir?

Dilerim karşılıklı sevdiğiniz, mutlu olduğunuz, huzur bulduğunuz kendiliğinden akan bir beraberlik yaşama şansına sahip olursunuz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARTIK MOLA
ARTIK MOLA

Sanıyorum 2005 yılının sonlarıydı, sanatsal çalışmalarımdan dolayı Alanya basınında “Çöpe Hayat veren Adam” başlığıyla bir haberim

CAHİLLİK ÜZERİNE…(2)
CAHİLLİK ÜZERİNE…(2)

Öyle özlü sözler var ki bu sözler bir deneyimin, zengin bir yaşamın inbiğinden süzülmüş ya da derin bir gözlem gücüne yaslanarak ortaya

BAKIN HELE KİM GELMİŞ
BAKIN HELE KİM GELMİŞ

24 haziran seçimlerinin baş aktörü olarak öne çıkanların başında hiç kuşku yok ki pazar ve pahalılık gelmiştir. Amerikan mahkemesi 1893