DOĞRU BERABERLİKLER

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » DOĞRU BERABERLİKLER
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2017 - 13:52
Filiz Aldemir

Birilerini severiz, bu ya eşimiz ya aşık olduğumuz ya da ilgimizi çeken biridir. Bu beraberliklerde  bazen beklentilerimiz istediğimiz gibi karşılanmaz. Bekleriz .. bekleriz .. bekleriz.

Hep bir şeyler değişecek, yerine oturacak, Aladdin’in sihirli lambası hayatını kökten değiştirecek umuduyla yaşar dururuz.

Bazen de kendimizi bile bile kandırırız. Aslında biliriz kafamızda ki o sorunun cevabını ama yinede duymak istemeyiz.

Bu da kendimize eziyetten başka bir şey değildir aslında.

Dikkat edilirse kadınların ya da erkeklerin ortak dili, karşı tarafın ilgisizliğidir.

Size bir öngörü tavsiyesi;

Eğer bir şeylerin ilgisizliğinden yakınacak olursanız İlgisiz erkek ya da kadın diye bir şey yoktur. Sadece ilgilendiği sen değilsindir.

Eğer bir evlilik, aşk, ilişki, beraberlik, kendiliğinden akıyorsa güzeldir, kıymetlidir..

Yok eğer sorguyla, sualle, şüpheyle, beklentiyle, sürekli açıklamayla  gidiyorsa sil süpür çöpe at..  O sadece boşluk doldurmadır. Belki bağımlılıktır, belki güvende olma ihtiyacıdır. Kişinin kendiyle olan sıkıntısı, Özgüven eksikliği ya da ne istediğini bilememedir.

Burada kendinizi nerede görüyorsunuz tespit edin ve iyileştirin, değiştirin. Belki vazgeçmeniz daha hayrınızadır. Belki çözüm başka yerden gitmendir.

Bunu sizden başka kim bilebilir?

Dilerim karşılıklı sevdiğiniz, mutlu olduğunuz, huzur bulduğunuz kendiliğinden akan bir beraberlik yaşama şansına sahip olursunuz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİLALI TAŞ’TAN KOLTUK DEVRİNE
CİLALI TAŞ’TAN KOLTUK DEVRİNE

İlk olarak 23 Nisan 1933 yılında Atatürk bir grup çocuğu ‘makamında’ ağırladı, onlarla sohbet etti. Sonraki yıllarda çocuklardan birine

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN KURULUŞU
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN KURULUŞU

Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan tam 98 yıl önce 23 Nisan 1920’de Ankara’da toplandı. Türk Anayasa tarihinin bu adı taşıyan ilk meclisi,

ZEHİR PANZEHİR
ZEHİR PANZEHİR

Dünya var olduğundan beri üç döngü hiç aralıksız sürüp gidiyor. Doğumlar, ölümler ve acımasız savaşlar. Tarihin derinliklerinden günümüze