DOĞRU SARSILIR AMA ASLA YIKILMAZ

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » DOĞRU SARSILIR AMA ASLA YIKILMAZ
Paylaş
Tarih : 18 Ocak 2010 - 11:06
Mesut İLHAN

Gazetemiz okuyucularına verdiği doğru bilgiler neticesinde, dolaylı yollardan da olsa saldırıya uğramaya devam ediyor. Gazetemiz neticesi ne olursa olsun doğru bildiği yoldan hiçbir zaman sizlerin desteği ile sapmayacaktır. “Doğru sarsılır ama asla yıkılmaz “sözüne katılanlardanız. Dilerim bu söze sizde sahip çıkarsınız. Öncelikle hiçbir kimse ile kişisel bir sorunum yok bunu bilmenizi isterim.

Eğer Mahmutlar’da gazetecilik yapıyorsak kör olmamızı hiç kimse beklemesin. Mahmutlar Post Gazetesi olarak eğriyi de doğruyu da hiç çekinmeden okuyucularımıza aktardığımızı, herkesin bildiğini bize gelen teşekkür mesajlarından biliyoruz. Hal böyle olunca bize karşı olan diğerleri saldırılara başladı. Barbaros Caddesi üzerinde bulunan gazetemizin ofisinde 6 yıldır bulunan Mahmutlar Post Gazetesi tabelasını, Mahmutlar Belediyesi zabıtalarınca indir talimatı geldi. Bu kadar basitçe sanılan bu olaya elbette açıklama getireceğim, ama şunu tüm Mahmutlar halkı bilmelidir ki bu olay çok basit değildir. Denilmek isteniyor ki “Senin elindeki ekmeği almak için çaba harcıyoruz. İşyerini kapat, ekmeğini çalışarak kazanan çalışanlarını da aç bırakacağız” demekten başka nedir ki. Bunu tüm okuyucularımıza aktarmanın bir kamu borcu olduğunun bilinci içerisinde, bu tabela olayını açıklıyorum. Mahmutlar Post Gazetesi Ofisinin üzerindeki daireyi Mahmutlar Haber Gazetesi sahibi Ali Tezel satın alıyor. Tam bizim gazetenin giriş kapısının üstündeki balkon alanına Ali Tezel’den satılıktır diyerek bir afiş asıyor (Buradan geçenlerin bu tabelaları görmelerini istiyorum) ne ben nede kurumum hiçbir zaman küçük hesap peşinde bulunmadık. Bizi uyaranları da, basitliğe basitlikle cevap vermeyeceğimizi, kamuoyu konu ile ilgili seslenişlerini her gün belirtiyor diyerek cevap veriyoruz. Fakat bu daire Ali Tezel ben satın aldım diyerek iddia etse de daire 11.01.2010 tarihinde MESUL TUR. İ NŞ. GIDA. ÜRT. LTD. ŞTİ üzerinde olduğunu tesbit ediyoruz. Burası çok önemli dikkatinizi vermenizi rica ediyorum. Bir şahıs Mesul Turizm Ltd. Şti.’nin  kaşesini kullanarak ve  sahte imza atarak Mahmutlar Belediyesine dilekçe yazıyor ve tabelamızın indirilmesini istiyor. Mahmutlar Belediyesi Zabıta Amirliği bu şikayet dilekçesine uyarak Mahmutlar Post Gazetesinin tabelasını indir tebligatı gönderiyor.

Konu 1- Dilekçenin sahte olduğu nerden belli oluyor? Söz konusu Mesul Tur.Tic. Ltd. Şti. Ayşe Hancı’ya ait bir şirket benim de tanışmış olduğum şirket ortaklarından Ayşe Hancı’nın eşi Erdal Hancı’ya bu konuyu aktardım. Ayşe ve Erdal Hancı böyle bir dilekçeyi ne yazdık, ne kaşemizi bastık, ne de belediyeye biz verdik” dediler. Şahıslar “Ali Tezel’i telefon ile aradık, kendisinin yaptığını bize bildirdi. Biz de Mahmutlar Belediyesine bir itiraz dilekçesi yazarak böyle bir dilekçeden haberimiz olmadığını beyan ettik” dediler.

Değerli okuyucularım Alanya kamuoyunda saygınlığı ile bilinen Hancı ailesi konu ile ilgili bana, Böyle bir davranış, bizim ailemize yakışmaz, bizi bu işlere alet eden kişileri Allah’a havale ediyoruz” derken isimlerinin sahte bir dilekçede kullanılmasından dolayı ne kadar üzgün oldukları her hallerinden belli idi.

Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan olarak tüm Hancı ailesine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

2- Mahmutlar zabıtasının tabela konusunda yetkili olduğu kanun maddesi aynen şöyle: Belediye Kanunları yetki ve imtiyazları madde 15-N/  Reklam panoları ve tanıtıcı tabelalar konusunda standartlar getirmek. Yani tabela indirmek değil. Bu konuda uyarıcı oldum. Çünkü Alanya’daki bir örnekle aynısını yaşadım. Konu belediyeyi değil Sulh Hukuk Mahkemesini ilgilendiriyor.

Kat mülkiyeti yasası hükümlerine göre komşuluk hukukunu ilgilendiren bu alanda belediyenin düzeltme yapmaya kalkışması ve yaptırım tehdidinde bulunması açıkça hukuka aykırılık oluşturmaktadır. Belediyelerin resen tabelaların nereye asılacağına dair bir düzenleme yetkisi yoktur. Tabelanın asılı bulunduğu yerin maliki veya kat malikleri kat mülkiyeti yasası gereği Sulh Hukuk Mahkemesine meni davası açma hakkına sahipse de yasa belediyeye bu konuda bir yetki ve müdahil olma hakkı tanımamıştır. Özel hukuk uyuşmazlığı olan bu konuya belediyenin müdahil olma nedenini anlamış değilim. İlgilenen kişilerin araştırmasını ve aynen bu sonuca ulaşacaklarını bildiririm. Çünkü 4 Avukata danıştım hepsinin sonucu aynı.

3- Mahmutlar Belediyesi zabıtaları konu şikayet demesine rağmen şirketimize yazılan ihtarname de “Yapılan kontrolde” ibaresi kullanıyor. Mahmutlar’daki tüm tabelalar bizim tabela ile aynı emsal de olmasına rağmen niye sadece Mahmutlar Post. Tüm bunları dikkatinize sunuyorum. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hak her zaman en büyük güçtür” sözünü bilmeyenlere duyuruyor ve saygılar sunuyorum. 

 

toros

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİLALI TAŞ’TAN KOLTUK DEVRİNE
CİLALI TAŞ’TAN KOLTUK DEVRİNE

İlk olarak 23 Nisan 1933 yılında Atatürk bir grup çocuğu ‘makamında’ ağırladı, onlarla sohbet etti. Sonraki yıllarda çocuklardan birine

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN KURULUŞU
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN KURULUŞU

Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan tam 98 yıl önce 23 Nisan 1920’de Ankara’da toplandı. Türk Anayasa tarihinin bu adı taşıyan ilk meclisi,

ZEHİR PANZEHİR
ZEHİR PANZEHİR

Dünya var olduğundan beri üç döngü hiç aralıksız sürüp gidiyor. Doğumlar, ölümler ve acımasız savaşlar. Tarihin derinliklerinden günümüze