702c980e-cb29-4075-b8ea-5108d3dd9bee
Mahmutlar Semt Polikliniğinde şeker tahlili yapabilecek doktorun bile olmaması vatandaşları çileden çıkarıyor.Sağlık Bakanlığına bağlı Mahmutlar Semt Polinikliğinde, ‘doktor yok’ şikayetleri Mahmutlar Post Gazetesi’ne arttıkça artıyor.
Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan, halkın şikayetini yerinde değerlendirmek için gittiği poliniklikte adeta şok olduğunu söyledi.
İlhan, “Mahmutlar Semt Polinikliğine gittim. İçeride sadece bir hasta gördüm ve başka hiçbir hasta yoktu. Danışmaya tahlil olmak istiyorum dedim. Danışma, ‘Doktorumuz yok’ dedi. ‘hiç mi doktor yok’ dedim ‘cerrah var’ dedi. Tekrar sordum, ‘Cerrah burada ne iş yapar?’ dedim, danışman ensesini sallayarak, ‘ Bilmiyorum’ cevabını verdi. İşte Mahmutlar’daki Sağlık’taki durum maalesef bu” dedi.
SİYASETCİLER NE İŞ YAPAR
İlhan, “Mahmutlar 2016 Aralık ayı sonu TUİK veri sonuçlarına göre 35.300 nüfusu bulunuyor. Mahmutlar’dan nüfus olarak çok gerilerde olan Konaklı’da 5 doktor olduğu iddia ediliyor. Buradan kendini ‘Mahmutlar’da siyasetçiyim’ diyenlere sesleniyorum. Sizler niçin siyaset yapıyorsunuz? Siyaseti insana faydalı olmak için mi, yoksa kendinizin özel işlerini görmek için mi yapıyorsunuz? Siyaset insan odaklı yapılmalı çünkü siyasetin hem maddesi insan, Artık Mahmutlar’a hizmet borcunuz olduğunun farkına varın. Sağlık Bakanlığına yazın, olmadı Cumhurbaşkanlığı şikayet sitesi BİMER’e yazın, Valiye çıkın, Rektöre, Dekana çıkın, Mahmutlar halkı için bir şeyler yapın” açıklamasında bulundu.
Haber: Fatma Erdem