12525445_939302509457135_2869573315454743655_oMahmutlar semt polikliniğinde maalesef çok zaman Doktor bulunmuyor. Konaklı Mahallesinde bulunan semt polikliniğinde ise her zaman 5 doktor bulunuyor. Her şeyde olduğu gibi yine Mahmutlar’a üvey evlat muamelesi yapılıyor.
Bazı zamanlarda sadece tek bir doktorun bulunduğu Mahmutlar polikliniğinde zaman zaman doktor yok isyanı tepkileride oluşuyor. Muhtar Ahmet Top Bir Doktor talebi karşılayamıyor. Burada en az 5 olmalı dedi.
KIRK BİN NÜFUSA BİR DOKTOR
Mahmutlar Mahallesi doktor sıkıntısı çekiyor. Mahallede bulunan semt polikliniğinin haftanın her günü açık olmasına rağmen, poliklinikte yalnızca 1 doktor görev alıyor. Kırk binnüfuslu Mahmutlar halkının talebine 1 doktorun yetmediğini belirten Mahmutlar Muhtarı Ahmet Topyetkililerden yardım istedi.
BAKAN’A DA YAZAN’A DA SORUN İLETİLDİ
Muhtar Top, 6 ay önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve 4 ay önce de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan‘la görüştüğünü belirterek konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığını belirtti.
Muhtar Top, “Konaklı ile Mahmutlar’ın Alanya’ya olan uzaklığı aynı. Nüfus olarak ise o bölgeden çok fazlayız. Ancak Konaklı’da bile 5 doktor bulunurken, Mahmutlar bölgesine 1 doktor yetmiyor. Başhekim Yazan, atama yapılınca 5 doktor bölgede görev alacak demişti ancak 6 ay geçmesine rağmen hiç bir gelişme yok. Vatandaşlarımız bu durumdan dolayı büyük sıkıntı çekiyor. ” diye konuştu.
3 yıl önce açılan poliklinikte tek doktorla işlerin yürütüldüğünü belirten Muhtar Top, yetkilileri göreve çağırarak “biz üvey evlatmıyız niçin her konuda bize üvey evlat muamelesi yapılıyor anlamış değiliz. Bizim aklımızla alay ediliyor sanki burası bir mezra değil. Birçok il ve ilçeden daha fazla nüfusa sahibiz. Mahmutlara acilen doktorlar gelmesi gerek”dedi.