selanYENİ Alanya Gazetesi’nin beğenilen köşelerinden biri olan Amat Bilir bu hafta Mahmutlarlı Selman Korkmaz’ı köşesine taşıdı. Mahmutlar Post Gazetesi olarak bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz.
BİLADER, hayılaca oldu, beerdeoturukana öteden aarıbiçocugeşgeriverdi “Napan Amat Emmi?” deyi elime sarıldı. Benim yazıları heçgaçırmazımış. Bi sordum, soruşdurdum, adı Selman. Selman, çakalı buynuzu gibi zayıf emme maşallah cevalbidelaanlı. Beliki bileniniz vardır, Mamıtlar’ınesgibaggalcılarındanMemedGorgmaz’ınoolu. EsgidenMamıtlar’dakıGöleviz yolunda baggalıvarıdı, MemedBaggaldedinmi bilmeyen yoodu. Bu Selman Alanya Lisesi’nde okuuyoru. Gözelfoturafçekerimiş. Bi de filim çeviriceg olmuşlar, “Amat Emmi engi filimde sen de oyna” dedi. “Filimin gonusu ney?” dedim, annadıverdi:
“Amat Emmi, engi Alanya’nın ufagbaggalları hep kapanıyoru, yerine böyüg marketler geliyoru, yeni nesil veresiyeyi unuddu geddi, para üsdüne sakız verildiiniunuddu geddi, biz bunun filiminiçeviriceez” dedi.
Neyise bunlara “Olur emmim, size bifeydamız olsun” dedig. Neyise torda beni filime aldılar Yamalıınİbraam deyi bidelaanlııla. Soona Selman bihabareleddi, filimi Antalya’da ödül almış. Eferim ulan Selman deyomburdan, heraldaengi Selman böyügfilimciolubçıkıcag başımıza.
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galınsaalıcaala.