Mahmutlar’da emlak sektöründe yıllardır hizmet veren Ege Emlak yeni yerine taşındı.
Gayrimenkul alım-satımlarında Mahmutlar’da yaşayan yerli ve yabancıların en güvenilir adreslerinden birisi olan Ege Emlak yeni yerinde vatandaşların hizmetine açıldı. 1990-1993 yılları arasında Alanya İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan ve 1996 yılında emekli olan Emekli Yüzbaşı Muhittin Yıldırım’ın işletmeciliğini yaptığı ilk emlak bürosu Mahmutlar’da 1 Nisan 1996’da açıldı.
MAHMUTLAR, EMLAK SEKTÖRÜNÜN GÖZDESİDİR
15 yıldır emlak sektöründe Mahmutlar’da hizmet veren Ege Emlak sahibi Muhittin Yıldırım, Mahmutlar’ın gelecekte emlak sektörünün gözdesi olacağını belirtti. Yıldırım, “Alanya’da faaliyet gösteren birçok emlakçı, çalışmalarını Mahmutlar Beldesi üzerinde yoğunlaştırdı. Alanya Tapu Dairesi’nde yapılan işlemlerin yarısına yakını da Mahmutlar bölgesinde yapılan satış işlemlerini kapsamaktadır. Dolayısıyla Mahmutlar’ın yıldızı sürekli parlamakta ve yükselmektedir. 10 yıl öncesi sivrisinek ve koku problemiyle adı eşleşen Mahmutlar Beldesi şu anda gelişmiş ve birçok ilçeyi geride bırakmıştır. Bu gelişmeler aracılığıyla önümüzdeki 2 yılda Mahmutlar emlak sektöründe bir marka olacaktır. Mahmutlar’a hep birlikte sahip çıkalım” dedi.
GÜVENİLİRLİK ÖNEMLİ
Yıldırım, “Emlakçılık, Mahmutlar için önemli bir sektör olmakla beraber bu meslekte ahlaklılık, güvenilirlik ve dürüstlüğü önde tutan meslektaşlarımız ayakta kalacaktır. Özellikle emlakçı olmayıp da dışarıdan bu sektörden para kazanan birçok kişi emlakçıları kötülemektedir. Bu hoş bir davranış değildir. Zaten kötü olan emlakçılarda piyasada kısa sürede silinecektir” diye konuştu.