Eğitimde sınırları aştık

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Eğitimde sınırları aştık
Paylaş
Tarih : 03 Nisan 2017 - 9:41

Group of children

Mahmutlar’daki okullarda dünyanın her yerinden öğrenciler eğitim görüyor. 19 farklı ülkeden 368 öğrenci eğitimlerine devam ediyor.

Bundan 15 yıl önce Mahmutlar’daki okullarda yabancı ülkelerden yüzlerce öğrenci eğitim alacak deseydik kimse inanmazdı. Bu habere şimdi inanın Mahmutlar’daki 7 okulda 19 farklı ülkeden 368 öğrenci eğitim görüyor.
ULUSLARARASI GİBİ
Mahmutlar’daki okullarda eğitim gören öğrenciler hiç bir kelime Türkçe bilmeseler bile kısa zamanda Türkçe öğrenerek diğer öğrencilerle ivedilikle eğitim alıyorlar. Aynı sınıf içerisinde Türk, Rus, İran, Irak, Ukrayna, İsveç, Kırgızistan, İngiltere, Suriye, Tacekistan, Azarbeycan, Afganistan ve Moldovyalı öğrenci birlikte aynı dersi görüyorlar.
KEŞOĞLU’NDA 125 YABANCI ÖĞRENCİ
Mahmutlar’daki okullar arasında en fazla yabancı öğrenci 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlk Öğretim Okulunda bulunuyor.  125 öğrenci ile rekor kıran 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlk Öğretim Okulunda Rusya, Ukrayna, Moldova, Tacekistan, İran, Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Özbekistan, İsveç, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkmenistan’dan öğrenciler bulunuyor.
MAHMUTLAR İLKÖĞRETİMDE 90 YABANCI
Mahmutlar’ın en fazla öğrenci nüfusuna sahip okulların başında yer alan Mahmutlar İlk Öğretim Okulunda 9 farklı ülkeden 90 yabancı ğrenci bulunuyor. Belarus, Rusya, Ukrayna, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, İran, Irak ve Suriye olmak üzere öğrencilerle uyum içerisinde eğitim alıyor.
ŞKL’DE 20 ÖĞRENCİ
Mahmutlar’ın ilk ve tek lisesi olan Şükrü Kaptanoğlu Lisesinde 20 yabancı öğrenci bulunuyor. Afganistan, Irak, Rusya, İngiltere, İran ve Suriyeli öğrenciler Türk öğrencilerle kaynaşmış durumda.
SELÇUKLU’DA KAYNAŞTILAR
Mahmutlar GölevizMevkinde bulunan Selçuklu Orta Okulunda beş farklı ülkeden 70 öğrenci bulunuyor. Suriye,  Rusya, Özbekistan, Irak ve Afganistanlı öğrenciler de başarı sağlayabiliyorlar.
İMAM HATİPLİ OLDULAR
Mahmutlar’da bulunan İmam Hatip Orta Okulunda 19 yabancı öğrenci Türk öğrencilerle birlikte eğitim görüyorlar. Suriye,  Rusya, Özbekistan, Irak ve Afganistanlı öğrenciler İmam Hatip Ortaokulunda beraberce eğitim görüyorlar.
HALİL ÜLKER’DE 18 YABANCI ÖĞRENCİ
Mahmutlar Yukarı Mahallede bulunan İlköğretim okullarımızdan Halil Ülker’de 4 farklı ülkeden 18 öğrenci bulunuyor. Rusya, Ukrayna, Irak ve İran.
KILIÇARSLAN’DA 26 YABANCI ÖĞRENCİ
Daha önceki yıllarda öğrenci eksikliğinden birleştirilmiş sınıfta 8 öğrenci ile eğitim verilen Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulunda 7 farklı ülkeden 26 yabancı öğrenci bulunuyor. 14 Rus öğrencinin eğitim gördüğü Kılıçarslan İlkokulunda Ukrayna, Kazakistan, Norveç, Karacay, Moldova ve Tataristanlı öğrenci bulunuyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Şahin Mahmutlar’a geliyor
Şahin Mahmutlar’a geliyor

Nisan ayında yapılacak olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için Şahin grubu çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mahmutlar Yemen

MAHKOD kuruldu
MAHKOD kuruldu

Mahmutlar halkının özlemle beklediği Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği resmi prosedürlerini tamamlayarak kurulumunu gerçekleştirdi. Dernek binasında

Arı soktu ölüyordu!
Arı soktu ölüyordu!

Mahmutlar Çobanlı Mevkii’ndeki bir vatandaşı arı kovanından boşalan binlerce arı tarafından saldırıya uğradı. Vatandaş 6 gün Alanya Devlet