Ehliyetteki yanlış bilgi giderildi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Ehliyetteki yanlış bilgi giderildi
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2016 - 10:07

yeni-ehliyet-alanlar-ilk-defa-surucu-belgesi-alanlar-icin-gerekli-belgeler-1Sosyal medyada hızla yayılan ve ehliyet sahipleri ile yeni alacakları tedirgin eden ‘Ücret’ tartışmasına ASKED Başkanı Şimşek noktayı koydu: “Halk yanlış bilgilendiriliyor”

ÖZELLİKLE sosyal medya üzerinden yayılan ve gündemi meşgul eden ehliyetlerdeki düzenlemeyle ile ilgili olarak Alanya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği’nden (ASKED) açıklama geldi. “Yeni ehliyetlerden sağlık raporu ücreti alınacağı ve fiyatın 400 TL’ye kadar çıkabileceği” iddialarına yanıt veren ASKED Başkanı Hasan Şimşek, “Sürücü belgesi için istenilen sağlık raporuna ilişkin sosyal medya haberleri halkı yanlış bilgilendirmektedir. Biz de bu yanlışlığı giderebilmek adına açıklama yapma gereği duyduk. Sürücü belgesi için istenilen sağlık koşulları, ‘Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik’ maddesi ile belirlenmiştir. Söz konusu yönetmelikte yapılan değişiklik 29 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Buna göre sürücü adayının sağlık raporu almak için aile hekimlerine ve bakanlıkça ruhsatlı özel bir sağlık kuruluşundaki pratisyen hekimlere başvurması gerekmektedir. Kişinin herhangi bir sağlık sorunu yoksa, aile hekiminden sağlık raporu alınabilir ve bu işlem tamamen ücretsizdir. Aile hekiminin sağlık problemi tespit etmesi durumunda, kişi söz konusu uzmanlık dalının bulunduğu bir sağlık kuruluşuna sevk edilir. Sosyal medyada dolaşan bu tip haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar