11120072_803272096434631_5051757654109892143_oEski Ulaştırma Bakanı Elvan Kuşyuvası ve Mahmutlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eski Ulaştırma Bakanı ve Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Alanya’da gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde Alanya’ya bir çok müjde verdi.
MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE VERDİ
Türkiye’nin en yoğun turizm hareketine sahip ilçesi Alanya’da havalimanından otele ulaşıma, tur otobüsleri ve personel araçları da eklenince trafik yaz sezonunda arapsaçına dönüyor. Günlük 50 bin araç geçişine sahne olan Antalya-Alanya yolunda trafik büyük bir sorun haline geldi. Yol boyunca gelişen yerleşim alanları nedeniyle adeta şehir içi ulaşımına dönen Alanya yolunda 60’a yakın trafik ışığı bulunuyor. Yaklaşık yatırım maliyeti 3 milyar dolar olan otoyol projesinin detayları hakkında bilgi veren Lütfi Elvan, “156 kilometrelik otoyol projesinde toplam 10 tünel yer alıyor” dedi.
MAHMUTLAR’DAN ŞEHİR GEÇİŞİ
Yukarıdan bir çevre yolu ile Alanya’nın trafiğini rahatlatacağız. Bir başka önemli projemiz de Alanya’yı kuzeye, yani Konya’ya, Karaman’a ve Aksaray’a bağlayan yol yapacağız. 12 metre genişliğinde tünelleri olan ve çok kısa bir sürede Alanya’dan Taşkent’e, Hadim’e, Ermenek’e, Sarıveliler’e, Konya’ya ve Karaman’a ulaşabileceğiniz bir yol yaptırıyoruz. Kuşyuvası’nda 5 tünel çalışması var. Aşağı yukarı hepsi tamamlanmak üzere. Bu tünellerin hepsini Haziran’ın ilk haftasına kadar bitireceğiz ve hizmete açacağız. Alanya ve Mahmutlar’dan da şehir geçişinin ihalesini yaptık.Hedefimiz, Alanya Mahmutlar’dan Konya’ya ve Karaman’a 2 saatte ulaşılacak”dedi