16406622_1800100240264645_3122096386543548615_nKargıcak’ta meydana gelen trafik kazasında Mahmutlarda yorgancılık yapan Yılmaz Sönmez’in kayınbiraderi Emre Sevilgen hayatını kaybetti.
EDİNİLEN bilgiye göre, Alanya’dan Gazipaşa istikametine seyreden 07 HTN 92 plakalı otomobil yol kenarındaki bariyerleri aşarak şarampole yuvarlandı. Emre Sevilgen (21) yönetimindeki otomobil,
İddiaya göre aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak yaklaşık 3 metre derinliğindeki şarampole uçtu. Kazada ağır yaralanan Sevilgen, yoldan geçen diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Sevilgen, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Sevilgen, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı. Emre Sevilgen Mahmurlarda bulunan Oktay Cebeci Camii karşısında yorgancılık mesleğini yapan Yılmaz Sönmez’in kayınbiraderi olduğu öğrenildi.
KARAYOLLARI SUÇLANIYOR
Kazadan sonra birçok vatandaş sosyal paylaşım sitelerinden kazanın sorumlusu olarak Karayollarına suçlama getirdi. Bu yorumlardan birisi Caner Kırbaç isimli bir vatandaştan geldi. Kırbaç’ın sosyal medyadaki yorumu şöyle, “Burası D.400 Karayolu.Kargıcak Kavşağı
Sık sık kazalar yaşanıyor ve ölümlü kazalar…
MAHMUTLARDAN ÖTEYE KARAYOLLARI İLGİ GÖSTERMİYOR
Burada en büyük sorumsuzluk Karayollarının nedense..?Mahmutlar’dan öteye pek ilgi göstermiyorlar, önemsemiyorlar.Aynı şekilde Demirtaş ve Yeşilöz kavşağıdaherzaman kazaların merkezi olmuştur.Ayrıca Seki-Demirtaş ve Yeşilöz arasında kalan bölgede bulunan yaya altgeçitleri de çok berbat.D-400 Karayolu ile içiçe bitişik yapılmış. Kaldırımda yürüyen yaya önünde yaya altgeçidini buluyor, karayoluna inip ancak geçebiliyor tekrar kaldırıma.
KARAYOLLARI ŞİKAYET VE ÖNERİLERİ CİDDİYE ALMIYOR
Ve enbüyük tehlike Demirtaş kavşağında yaşanabilir. Çünkü kavşakta geniş bir şekilde viraj oluşturmuşlar. Hemde düz yolda viraj. Gazipaşa istikametine hareket halindeki araçlar Demirtaş kavşağında önlerinde biranda virajla karşılaşıp bocalıyorlar. Refüje savrulan araçların cant izleri ve lastik izleri birbirine karışmış durumda..
Karayolları Antalya13 bölge müdürlüğü yapılan tüm uyarı ve şikayetleri ciddiye bile almıyor. Hiç bir şeyi umursamıyorlar kazaların ve felaketlerin daha uzun zaman devam edeceği görülüyor bu gidişle. Bu kavşaklarda ışık sistemi olsaydı belkide Emre Sevilgen kardeşimiz şimdi yaşıyor olacaktı”açıklaması geldi.