12109139_1663120357290340_7323697775089145382_nEşi Mahmutlar’lı olan AKP Antalya 6. Sıra Milletvekili adayı İbrahim Aydın bu kez şeytanın bacağın kırarak seçimi kazandı. MHP ve HDP’nin çok az farkla birer milletvekilini kaçırdığı Antalya’da AKP 6.VE 7. Milletvekilliğini kazanmış oldu.
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Manavgat İlçe Teşkilatı binası önünde toplanan partililer Cumhuriyet Meydanı’na yürürken, İbrahim Aydın’ın da aralarına katılması büyük coşku yaşanmasına neden oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda havai fişek eşliğinde gerçekleştirilen kutlamalarda Antalya Milletvekili İbrahim Aydın teşekkür konuşması yaptı. “Dik dur eğilme Manavgat seninle” sloganları eşliğinde mikrofona gelen Aydın, şunları söyledi: “Şükürler olsun ki sizin gibi yol arkadaşlarım, sizin gibi hemşerilerim var. Bugün bir milletvekili İbrahim Aydın varsa sizlerin sayesinde oldu. Ben dürüstlüğü ve mertliği Şevket Usta’dan, helal para kazanmış babamdan ve hiç namazını geçirmemiş anamdan helallik alarak buraya geldim.
‘MANAVGAT İÇİN ÇALIŞACAĞIM’
Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Gerçekten bu kardeşinize sahip çıktınız. İnşallah biz de hep beraber öncelikle memleketimize, ülkemize ve tüm insanlık adına ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. Allah razı olsun kadın kolları, gençlik kolları o kadar çok yoğun çalıştılar ki, 9 aydır koşuşturuyoruz. 7 Haziran Genel Seçimleri’nde hem biz seçilemedik, hem AKP tek başına iktidar olamadı ondan dolayı çok üzülmüştük. Şimdi tek başına iktidarız. Belki o zaman kıl payı olacaktı, sıkıntı olacaktı. Şimdi tek başına iş başına geldik. Bu kardeşinizi de eli çok güçlü olarak gönderiyorsunuz. İnşallah çok güzel hizmetler yapacağız”dedi.