DSC_0014Mahmutlar’ın eniştesi Alanya Şoförler Nakliyeciler Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Ali Akkaya 3 dönemdir başkanlık yaptığı odaya bir daha aday olmayacağını açıkladıktan sonra üyelerine tek tek ziyaret ederek, hem hediyelerini veriyor hem de helallik isteyerek veda ediyor.
Mahmutlar Taksi Durağına gelerek buradaki üyeleriyle vedalaşan Ali Akkaya daha önceki yöneticisi olduğu Mehmet Yüksel’i desteklediğini açıkladı.
Verdiğimiz sözleri fazlasıyla tutmanın gururuyla Oda Başkanlığını bırakıyorum açıklamasını yapan Başkan Ali Akkaya, “Söz verdiğimiz gibi 12 yıl boyunca üyelerden muhasebe ücreti almadık. Bu sayede 12 yıldır esnafımıza yaklaşık 2,5 Trilyon lira katkı sağladık. Eğitime destek verdik, üyelerimizin üniversite öğrencilerine aylık 80 TL burs verdik ve bu güne kadar bu rakam 500 bin TL’dir. Kurtarıcı, çekici, cenaze nakil hizmetlerinden hiç ücret almadık. Taksi kontrol ve takip merkezi kurduk. Odamıza 560 bin liralık arsa aldık. Odamızın düğün salonu üyelerimize ücretsiz verdik. Sosyal ve kültürel geziler düzenledik. Her zaman üyelerimizin yanında olduk” dedi. Akkaya’nın destek verdiği Mehmet Yüksel’in listesinde Mahmutlar Taksi Durağı Başkanı Nuri Yatmaz da bulunuyor.