Mahmutlar’ın Eniştesi Manavgat’lı Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, “Doğup büyüdüğüm Manavgat’a yeni golf sahalarıyla turizmde farklı bir pazar kazandıracağız” dedi
SEÇİM çalışmalarını Manavgat’ta sürdüren Ak Parti Antalya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı İbrahim Aydın, esnaf ve vatandaşla görüştü. Manavgat’ın Antalya’nın gözbebeği olduğunu söyleyen Aydın, yeni yatırımlarla Manavgat’ın önemli kazanımlar elde edeceğini ifade etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Türkbeleni Projesi’nin Manavgat’a yeni bir cazibe alanı kazandıracağını belirten Aydın, “Bu proje yalnıza Manavgatlı, Antalyalı hemşerilerimiz için değil, kentimize tatile gelen yabancı misafirlerimiz için de önemli bir çekim noktası olacak” dedi. Aydın, Türkbeleni’nden sonra Sorgun Ormanlığı’nda da doğayı koruyan bir mesire alanı yapılacağını müjdeledi.
‘MANAVGAT’A ZENGİN TURİST GELECEK’
Manavgat’ın önemli bir turizm potansiyeli olduğunun altını çizen Aydın, yeni golf sahaları ile bu potansiyelin daha da artacağına işaret etti. Golf oynayan turistin “zengin turist” olarak nitelendirildiğine dikkati çeken İbrahim Aydın, “Golf turizmini Belek’ten sonra Manavgat’ta da yaygınlaştırmamız halinde buraya gelen turistin Manavgat’a olan katkısı daha fazla olacak. Bu durum taksici esnafımızdan tutun da tüm esnafımıza artı kazanç sağlayacak” diye konuştu. Antalya’nın 6. üniversitesinin Manavgat’a yapılacağını anlatan Aydın, bu sayede Manavgat’ın turizmden sonra eğitimde de bir marka haline geleceğini belirtti. Antalya’yı üniversiteler şehri yapma doğrultusunda adım adım ilerlendiğine dikkati çeken Aydın, Manavgat’a yapılacak üniversite sayesinde kentin ekonomik anlamda önemli bir gelişim göstereceğini söyledi.