mansetEsnaf darboğazdan çıkmak için çareler arıyor. Kredi Garanti Fonu (KGF)  tarafından Ticaret Odası, üye esnaflara 50 bin TL ‘nefes’ kredisi verilmeye başladı
Kriz ile birlikte yerle bir olan esnaf darboğazdan kurtulmak için nefes kredisinin peşine düştü. Mahmutlar’da krizden etkilenen esnafın %40’ı iş yerlerinin kepenklerini bir daha açmamak üzere kapatırken ayakta kalan esnaflar krediyle nefes almak istiyor. Peki, bu krediler nasıl alınabilecek ve nasıl ödenecek? Mahmutlar Post Gazetesi olarak ‘nefes’ kredisi ile ilgili Denizbank Mahmutlar Şube Müdürü Ali Hafızoğlu’ndan bilgiler edindik.
‘NEFES’ KREDİSİNİ TİCARET ODASI ÜYELERİ KULLANABİLİRLER
Nefes kredisini ticaret odası üyeleri kullanabiliyor ve Esnaf Odası üyeleri kullanamaz açıklaması yapan Mahmutlar Denizbank Şube Müdürü Ali Hafızoğlu,  “Eczaneler, kooperatifler, döviz büroları, emlakçılar ve mali müşavirler bu krediden yararlanamazlar. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yararlanacağı kredi limiti 50 bin TL’dir. Sabit 12 ay vadeli ve yıllık %0.99 faiz oranı olan kredi eşit taksitlerle geri ödemelidir” dedi.
“KREDİ KOMİSYONU NE KADAR”
1 yıllık 50 Bin TL’lik ‘nefes’ kredisinin 250 TL, dosya masrafı %85 KGF kefaleti, 250 TL KGF başvuru ücreti ve kefalet tutarı üzerinden   % 0.5 KGF komisyonu ile tüm ticaret odası üyeleri tarafından ‘nefes’ kredisi kullanılabilir açıklaması yapan Mahmutlar Denizbank Şube Müdürü Ali Hafızoğlu, “Mahmutlar halkının bankacılık ihtiyaçlarını Denizbank’ın kaliteli hizmet anlayışıyla karşılamaktayız. Bankamızın yenilikçi ürün ve hizmetlerinden Mahmutlar halkı yararlanabilmesi için tüm vatandaşlarımızı Denizbank’ın hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyorum” dedi.