yesilBir zamanlar Mahmutlar’da MHP Belde Başkanlığı görevinde bulunan Hasan Basar ile aynı dönemde yardımcılık görevinde bulunan Emrah Yeşilkaya yeni anayasa ile ilgili Referandum seçiminde ‘Evet mi, Hayır mı?’ diyeceklerini sosyal medyada sinyallerini vermeye başladılar.
BASAR, “DEVLET BAHÇELİ” DEDİ
Alanya Belediye Meclis üyesi Hasan Basar kendine ait Facebook sayfasında “Değerli saygıdeğer Ülkücü abilerim ablalarım ve kardeşlerim sizleri saygı ile selamlarım, ülkemiz zor bir süreçten geçiyor bu zor süreçte biz saflarımızı sıkı tutmak zorundayız, tarihte Türk milleti savaşarak yenilmemiştir, bizi birbirimize kırdırarak bizi içten yıkmışlardır. Gelin bir olalım diri olalım ve tek yumruk olalım, liderim Bilge büyüğümüz Devlet Bey’in yanında tek vücut olalım, vardır mutlak bir bildiği Bilge liderimin” açıklaması yaptı
YEŞİLKAYA, “15 YILIN MUHASEBESİNİ YAPIYORUM”
Mahmutlar ve Alanya’nın MHP içerisindeki kürsü konuşmalarında sunucu görevini üstlenen ve Mahmutlar MHP eski Belde Başkan yardımcısı olan siyasetçi ve iş adamı kimliği ile bilinen Emrah Yeşilkaya, Anayasa referandumu için sosyal medyadan önemli açıklamalarda bulundu. Yeşilkaya, “Aklımda deli sorular var, 15 yılın muhasebesini yapmayacak mıyız” dedi.
Yeşilkaya, “Partili Cumhurbaşkanlığı ya da Örtülü Başkanlık Sistemine Milliyetçi ve Ülkücü biri olarak destek vermeli miyim, vermemeli miyim? 15 yılık bir dönemin muhasebesini yaptığımda içimi kanatan şeyler var.
1- Habur’da davul zurna ekibiyle karşılanan teröristlere yapılan muameleyi onaylamış olur muyum?
2-Dış güçlerin içerideki maşalarıyla kafeslenen Türk Ordusuna yapılan muameleyi, her Türk Asker Doğar felsefesiyle bağdaştırdığımda “Kendimi kafeslenmiş” hisseder miyim?
3-Türk Milliyetçiliğini ayaklar altında ezenlerin dönüp ezdiklerinden medet ummasını neye bağlayacağım?
4-Partili Cumhurbaşkanı ilk yapılacak seçimlerde bir partinin genel başkanı olarak mensubu olduğum partiye rakip olacak mı?
5-Bundan sonraki sistemde Milletvekili seçilenler Bakan olamayacaksa, milletin vekâletinin anlamı kalacak mı?
6-İnsanlar onlarca yıllık, Devletler yüzlerce yıllık plan yapar. Daha dün devletimin içine sızıp tüm kurumları ele geçirenler ya yarın bu yetkilere sahip olursa?
7-Bugün ki sistemle iktidarın isteyip yapamadığı ne olabilir, hangi konuda yetkisi yok?
8-Bir önceki seçim beyannamesi bir sonraki seçime kadar geçerliyse, topluma verilen sözlerin tam tersi için ne gibi cümleler kurulabilir?
9-Toplumda ki zıtlaşmaya yol açan insanların kendisi gibi düşünmeyeni vatan haini ilan ettiği bu keskin ve riskli politika kimin işine yarayacak?
10-Başarı ve başarısızlık penceresinden bakıldığında mevcut iktidarın; Ekonomi, dış siyaset, güvenlik başta hangi başarısını başkanlıkla ödüllendireceğiz?
NOT: Ben Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünden yana olan, ülkesini seven çalışarak, askerlik yaparak, suç işlemeyerek devletine katma değer üreten herkesle aynı düşüncedeyim. Aklımla sorgular aklımla cevaplar veririm. Vatan sevdama ters düşen ve geleceğimizi tehlikeye atma riski olan adımları dikkate almam.
Bir davaya inanmam için gereken erdemleri yok sayan kim olursa olsun yok sayarım” diyerek Hayırcı olduğunun sinyallerini vermiş oldu.