emrah yeşilkayaMahmutlar MHP eski Belde Başkan yardımcısı İşadamı Emrah Yeşilkaya, Esnafın yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, AKParti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ile Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya sorular yöneltti.
Yeşilkaya, “Tam anlamıyla dibe vurmuş bir yıl,bırakın kira ve vergi ödemeyi,evine çocuklarına ekmek götüremeyen binlerce esnaf.Alanya,tüm sivil toplum örgütleri ve halkı ile seferber olmuş iken, iktidar partisinin İlçe başkanı ne yapmakla meşgul anlamış değilim.Buradan sormak istiyorum;
Sn. Mustafa Berberoğlu şimdiye dek yaşanan bu olumsuz gidişattan dolayı nasıl bir duygu içerisindesiniz?
Sosyal ve yerel medyada size ait fikir ve önerinizi Alanya Halkı ile paylaştınız da biz mi göremedik?
Her salı günü topladığınız yönetim kurulunuz ile acaba daha önemli hangi meseleleri konuşuyorsunuz?
Antalya’ya karşılamaya gittiğiniz Bakan Nabi Avcı’ya Alanya esnafının, sıkıntılarını dile getiren, bu dibe vurmuş turizmi biran evvel kaldırabilecek önerileri kapsayan bir dosya sunabildiniz mi? Gerçekten samimi olarak merak ediyor ve bu durum ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmesini kendisinden rica ediyorum” dedi.
YEŞİLKAYA’NIN PAYLAŞIMINA GELEN YORUMLAR
Mahmutlar MHP eski Belde başkan yardımcısı Emrah Yeşilkaya’nın sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımına gelen yorumları sizlerle paylaşıyoruz. 
Tuğrul Demirbaş: Evet esnaf beteri bir durumda ‘Alanya için en güzelini biz yaparız’ diyen sayınBerberoğlu bir sözde siz söyleyin?
Mehmet Ergun: Ne diyecekti bu krizin sorumlusu hükümet mi? Koltukta oturmak varken gerçekleri söylemek cesaret ister…
Mustafa Köleoğlu: Reis ne yapmışlar Antalya’da bakana ne demişler, ne sunmuşlar bakan bunlara ne demiş, ne söz vermiş.
Mehmet Ergun: Kutlu yürüyüşlerini ALANYA’NIN boş sokaklarında yapsınlar.
Soner Sarıkaya: Bir AKP’liye sor ülke iyi yolda merkez bankası para dolu, ülkenin ekonomisi 3’te 2’si turizmden üreticisi a’dan z’ye mal gönderiyor buraya satılmaz ise çark nasıl dönecek. Milletin canını iyi yaktı.Gidişat iyi değil Allah hayırlısını versin (4 dönem AKP’ye oy veren bir kişi olarak yazıyorum bunları)
Yaşar Tok: BoşverAlanya esnafını arkadaşım o esnaf ki Antalya’yı tekrar AKParti’ye teslim etmedimi?
Sudi Çandır: Moskova’da bir kahveyi 47 TL ödeyerek içtim. Dış politikadaki beceriksizliğin başrol oynadığı krizin en son halkasıdır esnaflar..
Emrah Yeşilkaya: Sudi Çandır fikrine katılmamak mümkün değil.Elbette vardır hatalarımız,olabilir.İstisnalar hiç bir zaman kaideyi bozamaz.Ama bu olumsuzlukların yaratıcıları ve baş mimarları var iken kabahati sadece esnafta arayanlara sadece gülüp geçilir.Bu arada söz söylemeye de gerek,zaten olamaz.Yazık o hecelere…
Sudi Çandır: Gelin yün eğirmeyi bilmezse, suçu kaynanaya bulurmuş:) Çok teşekkürler Emrah Yeşilkaya sağlam bir gündem oluşturduğun için..
Emrah Yeşilkaya: Sudi Çandır insan çıraklığını yapmadığı işin ustalığına soyunmamalı!..Maalesef bana dokunmayan arı bin yaşasın diyebilmeyi öğrenemedik öğrenemeyiz de…
Cafer Uyar: Dış politikayı esnaf çökertti,Terörü esnaf azdırdı,Güvenlik sorunlarını esnaf Arap saçına döndürdü,Tüm dünyaya esnaf odaları başkanları rajonkesti,Eee! Öyle olunca da bu işler böyle oldu. Memleketi esnaflar yönetmiyor mu. AKP’nin ve AKP’lilerin ne kabahati olur.
Asım Sahinkaya: Taş yağsa onuda esnaftan bulacaksınız kabullenin artık tarihte görünmemiş böyle bir olay bunun tek sorumlusu AKP’dir nokta.
Emrah Yeşilkaya Herkesden özür dilerim!Otellerin doluluk oranının %80 olduğunu gözden kaçırmışım.Allah’tan kontrolü ve gözlemi çok iyi olan bir Bakan var da yanlış anlaşılmalara mahal vermedi.Sağolsunvarolsun..
Sudi Çandır: O, “otellerde Kapasite %80” dedi ama boşluk oranını işaret etti..
Yüksel Taşkın: Ondanmı oteller elemanları işten çıkarıyorlar.Çok komik bir durum acaba biz başka bir bölgedemi yaşıyoruz bilemedim.
Hilmi Doğan: Yo bakan Yunanistan ile Antalya’yı karıştırmış bakalım Bayram’da dolacakmı garibanın umudu beklemek herzaman.
TCşeri Dinçerler: Duyarlı olduğun işlerimiz çok kötü durumdayız bu konuda duyarlılığından dolayı tsk ederim güzel zarif kardeşim.
Emrah Yeşilkaya: Keşke yapabileceğimiz farklı şeyler olabilse,birilerini harekete geçirmeye çalışıyoruz ama maalesef o da olmuyor.
Şahin Çağ: Yazık bu millete bu esnafa. Allah herkese gözü kimsenin ekmeğinde kalmayacak kadar sabır ve rızık versin.