finnairGZP’ye gerçekleştirdiği uçuşlarla Alanya turizminin dinamiklerinden birisi haline gelen FinnAir, uçuşlarını Mart 2019’a kadar uzatma kararı aldı
GAZİPAŞA-Alanya Havalimanı’na (GZP) hemen hemen açıldığı günden bu yana ilgi gösteren Finlandiya’nın milli havayolu firması FinnAir, GZP ile olan uçuş sözleşmesini kış aylarında da uçmak için 8 Aralık 2018’den 30 Mart 2019’a uzattı. FinnAir, bu tarihe kadar GZP’ye yaz dönemlerinde haftada 4 karşılıklı sefer, kış dönemlerinde ise haftasonu 1 karşılıklı sefer ile hizmet vermeye devam edecek. FinnAir ayrıca bir uçuşunu da Antalya’ya yapacak. Boeing 737-800 tipi uçaklarla her hafta hizmet verecek FinnAir, kış boyunca ve yaz süresince binlerce Finliyi Alanya ile buluşturacak.
 ‘BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ’
Gelişme ile ilgili açıklamalarda bulunan ve Finlandiyalı pek çok firma ile çalışan ExoticTour sahibi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “FinnAir Alanya’yı çok seven bir firma. Alanya’da yükselen bir trend yakaladılar. Bunu da değerlendirmek istiyorlar. Bugün geldikleri nokta da, bundan sonrası için hedefleri de ortada. Biz de Exotic Tur olarak elimizden geleni yaptık. Haftada karşılıklı 5 sefer yapılacak. Bunlardan 4’ü GZP’ye, bir tanesi Antalya’ya olacak. Kışın da GZP’ye cumartesi günleri tek sefer yapacaklar” dedi.  FinnAir ile bu yıl GZP’ye 37 bin Finli turist geldi.