Belde de bulunan bozuk ve çukur yollar asfalt malzemesi yerine, toprak malzemesi ile doldurulmaya başlandı. Akdeniz’in parlayan yıldızı günden güne kaymaya başladı.
Mahmutlar Belediyesi Fen işleri görevlileri Beldede bulunan çukur yolları toprak malzeme ile doldurmaya başladılar. 1999 ile 2004 yılları arasında aynı uygulamayı beldede yapan Mahmutlar Belediyesi Fen işleri yetkilileri aynı uygulamayı tekrarlaması vatandaşları çileden çıkardı. Bu görüntüyü gören bazı vatandaşlar, “Akdeniz’in parlayan yıldızı Mahmutlar’ın düştüğü bu durum ibret vericidir. 1999 ile 2004 yılları arasında uygulanan bu hizmet anlayışı maalesef 2010 yılında da uygulanıyor. Oysa 2004-2009 yılları arasında bu çukur ve bozulan yolların tamamı asfalt olmuştu ve bazı çukurlara asfalt malzemesi ile yama yapılıyordu, üstelik hiçbir beldede bulunmayan asfalt şantiyemiz her türlü araç, gereç ve donanımlı personel varken, bu durumlara düşmemiz acı vericidir” dediler.
Çukur yollara dökülen toprak malzeme yağmur yağınca çamur, güneş açınca toz oluyor” diyen vatandaşlar, Beldede bulunan birçok yolların toz, toprak ve çamur içinde, yeniden yolların asfalt yapılmasını istiyoruz” dediler.