_DSC7465 _DSC7461CHP’li Mahmutlar’lı gençler Belediyeleri’nin açılması için kapı kapı bildiri dağıtıyorlar.  CHP’li Gençler,“1973 yılında referandum ile Belediye yapılan Mahmutlar, halka sorulmadan Mahalle’ye dönüştürüldü, bu da bizim kanımıza dokunuyor” dediler.
AKP İktidarı tarafından 2012 yılında hazırlanan Büyükşehir yasasıyla Mahmutlar Belediyesi’nin kapandığını dile getiren CHP’li Mahmutlar’lı gençler, belediyeleri’nin tekrar açılması için kapı kapı bildiri dağıtmaya başladılar.
“GÖZ YUMMAYACAĞIZ, MÜCADELE EDECEĞİZ”
CHP’li gençler, “Mahmutlar’daki sözde siyasetçilerimiz Belediye kapanırken, göz yumdular. ‘Yasa’ dediler, ‘daha iyi olur’ dediler hatta ‘büyükşehir size iyi gelecek’ dediler. 2 yıldır büyükşehir yasasıyla yönetiliyoruz. Barbaros Caddesi’nin halini hiç kimse mi görmüyor? Su yok, sivrisinek istilada, her yerde pislik, iki yıldır Mahmutlar’da bir park bile yapılmadı. Uzaktan yönetilmek artık kanımıza dokunuyor, belediyemizi geri istiyoruz, bu isteğimiz Mahmutlar’da yaşayan 40 bin vatandaşın isteğidir” dediler.
“KÖTÜ YÖNETİMİ HAK ETMİYORUZ”
CHP’li gençler, “1973 yılında 3-4 bin halkın yaşadığı Mahmutlar halkının iradesi ortaya konarak referandum ile belediye yapılmıştır. AK Parti hükümeti halkın iradesini hiçe sayarak halka sormadan Mahmutlar Belediyesi’ni kapatmıştır. Mahmutlar halkı içerisinden bir avuç duyarlı insan belediye’nin kapanmaması için mücadele etmesine rağmen birçok siyasetçinin bu duruma kılını bile kıpırdatmadığı görülmüştür. Mahmutlar’ın ilçe olması beklenirken, Mahalle’ye dönüştürülerek adeta halka bir ceza verilmiştir.  Belde Belediyelerinin kapanma yasası bu güne kadar niçin çıktığını açıklayan bir kişi olmamıştır. AKP’li bir siyasetçi, ‘bu yasa iyi gitmezse, geriye dönülecek’ demişti ama bazı ağabeylerinin rantına iyi geldiği belli ki halkın yaşam standartlarını yerle bir eden bu yasa hala inat uğruna sürdürülmektedir. Mahmutlar’lı tüm halkımızı bir kez daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Belediyemizin tekrar açılması için kapanan belediyeleri açacak olan siyasi partiye oy verin. Mahmutlar’ımız her geçen gün irtifa kaybediyor. Bu kötü gidişe bir dur deyin. Mahmutlar bu kötü yönetimi hak etmiyor” dediler.
“KENDİ BELEDİYEMİZİ KENDİMİZ YÖNETELİM”
‘40 yıl önceki devlet yönetimi halkına danışırken, 40 yıl sonraki devleti yönetenler halkından uzaklaşmışlardır’ diyen CHP’li gençler, “Büyükşehir yasası ile belediyemiz kapandığından beri Mahmutlar’a 1 m2 parke taşı döşenmemiştir,  bir tane park yapılmamıştır, ikinci katlardan sonra içme suyu diğer katlara çıkmıyor. Önümüzdeki yıllarda hangi sıkıntılar bizleri bekliyor bilmiyoruz. Mahmutlar’ı, Mahmutlar’da yaşayanlar yönetsin diyorsanız, Pazar günü sandığa gidin lütfen ve bu düzene bir son verelim” dediler.