thy-avrupa-bayanlar-golf-turnuvasi-nin-5-kez-isim-5879261_3727_oTurizme çeşitlilik kazandırma kapsamında ALTİD inde desteklediği ve Alanya Belediyesi’nin düzenlediği 10. Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Festivali binlerce vatandaşın katılımı ile yapıldı. Güreşlerin başpehlivanı, rakibi Şaban Yılmaz’ı yenen Osman Aynur oldu. Gökbel Ağalığı için 8 kişinin yarıştığı açık arttırmayı, 350 bin TL ile en yüksek teklifi veren işadamı Kasımoğlu Kerim Yılmaz kazandı. Alanyadan Gökbel yağlı pehlivan güreşlerini yüzlerce yabancı turist de izledi. Bazı yabancı turistler güreşçilerin giysisi kısbet de giydiği görüldü.
KATILIM ÇOK YÜKSEKTİ
Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Festivali’ne katılım geçtiğimiz yıllara oranla çok yüksekti. Gökbel Festival alanına araçlarıyla akın eden binlerce kişi ilk gün Kubat konserini izledikten sonra geceyi yaylada geçirerek sonraki gün yapılan güreş müsabakalarına katıldı. Geceye, konserlerin yanı sıra halkoyunları, Off-Road şov ve havai fişek gösterileri renk kattı.
TURİSTLER DE GÜREŞTİ
Şenliklere turistlerin katılımı da oldukça yüksekti. Kıspet giyip çayırda güreşen ve peşrev çekip seyircileri selamlayan İrlandalı Tim Mulcahy ve Alman Wolfgang Otto ise izleyiciden büyük alkış aldı.