gokbelDaha önce 9 defa Kestel Belediyesi Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri adı altında gerçekleşen Belde belediyelerin kapanmasıyla birlikte Alanya Belediye Başkanı seçilen Adem Murat Yücel Alanya Belediyesi olarak ilk defa bu organizasyona ev sahipliği yapacak. Alanya Belediyesi Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri adı altında bu yıl 10.su yapılacak olan Gökbel Güreşleri her yılkinden daha kalabalık ve bol aktivite li olacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. Türk Halk Müziğinin sevilen Sanatçısı Kubat 16 Ağustos2014 Cumartesi akşamı Gökbel konser alanında konser verecek.
AĞA’DAN DAVET
2013 Gökbel güreşlerinde ağalığı kazanan Mahmutlarlı Turizimci ve iş adamı Kasımoğlu Kerim Yılmaz tüm vatandaşları konser ve güreşlere davet etti. Yılmaz, “Aslı nesli bu topraklar olan bizler ata sporumuz olan yağlı pehlivan güreşlerinde yiğitlerin yiğitce , mertce er meydanında mücadelelerinin canlı tanığı olmak isteyen herkesi Gökbel yaylasına bekliyorum tüm vatandaşlarımız Kubat ve güreşlere davetlidir. Ayrıca Tüm Turizimcilerimizi ve safarici meslektaşlarımızıın dikkatine sunmak istiyorum. 17 Ağustos 2014 pazar günü yabancı misafirlerimize ata sporumuzu tanıtmak ve güreşleri izletmek için gökbelde bulışalım”dedi.
KUBAT KONSER VERECEK
Alanya Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin bu yıl 10.su 16-17 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak. Gökbel Güreş Festivali 16 Ağustos cumartesi günü sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Kubat konseri ile start alacak. 17 Ağustos Pazar Günü Yağlı Pehlivan Güreşleri ile devam edecek.
KIRKPINAR’IN PEHLİVANLARI YARIŞACAK
Heryıl onbirlerce kişinin katıldığı Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne bu yıl da tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin başpehlivanları katılacak. Birbirinden ünlü başpehlivanların er meydanına çıkacağı Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine 400’e yakın güreşçinin katılması bekleniyor.  Gökbel Güreş Festivali’nin, çeşitli gösteri ve etkinliklerle bir şenlik havasında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.