GÖKÇEAlanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Harun Gökçe ekibi ile birlikte Mahmutlar’daki üyelerine ziyaretde bulundu. Gökçe üyelerine  ‘Özümüz bir, sözümüz bir’ olacak dedi.
Mahmutlar’daki Oda üyelerini tek tek ziyaret eden Gökçe, projelerini anlattı.  1991 yılında esnaflığa adım attığını ve halem reklamcılık alanında faaliyet gösterdiğini söyleyen Gökçe, ‘Özü bir sözü bir’ sloganıyla çıktığı adaylık yolunda, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na (ALESO) başkan seçilmesi durumunda neler yapacağını anlattı. Gökçe, “İlk olarak üyelerimize üye kimlik kartı dağıtacağız. Esnafımızın sağlık, eğitim, akaryakıt, konaklama, finans, hukuk alanındaki hizmetlerden daha az ödeyerek daha çok faydalanması için çalışmalar yapacağız. Yeni hizmet binası inşa edeceğiz ve Alanya halkımızla, esnafımızın bu binadan faydalanması için içerisinde birçok idari ve sosyal alan bulunduracağız. Fuar ve konser organizasyonları ile iftar yemekleri, tarih ve kültür gezileri gibi etkinlikler düzenleyeceğiz” diye konuşu. Ayrıca esnaflar için birçok alanda hizmetlerinin olduğunu söyleyen Harun Gökçe, “Esnaflarımıza eğitim seminerleri düzenlemeyi planlıyoruz. Bankalarla görüşerek destek ve kredi anlaşmaları yapacağız. Eleman ve çırak bulma konusunda meslek liseleri ile görüşeceğiz. Bunlar dışında, iş yerlerinin yenilenmesi ve tadilatında iç mimarlarla anlaşmalar yapacağız, her ay farklı beldelerde toplanarak esnaf sorunlarını dinleyip çözüm üreteceğiz” dedi.
‘ESNAFIN MENFATİNE ÇALIŞMALAR’
Gökçe, bütün bu planların yanısıra, kayıt dışı çalışan yani seyyar satıcılık yapanlarla mücadele için çalışacaklarını, esnafın yabancı dil konusunda gelişmesi için düzenli eğitim yapacaklarını, üyelerinin cenazesi olduğunda ise gerekli ihtiyaçlar için personel görevlendireceklerini ve şehir dışındaki cenazeler için odaya ait araç tahsisi sağlayacaklarını belirtti. Başkan adayı Gökçe, oda başkanı olarak seçilmesi halinde projelerinin bunlarla sınırlı olmadığının, kargo ücretiyle ilgili maddi sıkıntıları ortadan kaldırmak için nakliye firmaları ile anlaşmalar yapacaklarının, esnaf üyelerinin okuyan veya asker olan çocukları için burs ve harçlık göndereceklerinin, indirimli akaryakıt kullanmalarını sağlamak için petrol şirketleriyle anlaşacaklarının, üstelik bunun sadece Alanya değil Türkiye genelinde bir avantaj olması için çalışacaklarının, özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmalarını ve her yıl esnaflar arasında halı saha turnuvaları düzenleyerek esnafın kaynaşmasını sağlayacaklarının da altını çizdi.