Göktepe direkten döndü

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Göktepe direkten döndü
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2017 - 9:15

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mahmutların kuzeyindeki en yakın kasaba olan Göktepe Belediyesi nüfus yetersizliğinden dolayı kapanmaktan kıl payı kurtuldu.

İkibin nüfusun altındaki Belediyelerin kapanması yasa olarak belirlenmesinden sonra Nüfusunun büyük bir çoğunluğunu şehirlere göç nedeniyle kaptıran Göktepe Belediyesi çevresinde bulunan Köyleri referandum ile kendisine bağlanmasından sonra ikibin nüfusu zor koruduğu edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.En son yapılan nüfus sayımında 2173 sayısını yoğun çalışmalar sonucu yakalayan Göktepe halkı Belediyelerinin kapanmasını sevinçle karşıladılar.

UĞUZ “HAMAMIN NAMUSU KURTULDU”

Göktepe Kasabasından Emekli Öğretmen Mehmet Uğuz Mahmutlar Post Gazetesine gönderdiği basın bildirisinde “Top direkten döndü, Hamamın namusu kurtuldu”dedi.

Uğuz” Halkın çok söylediği bu söylemleri başlık olarak seçtim.Her türlü engellemeye karşın,her türlü sessiz kalmaya karşın,her türlü rehavet ve uykuya karşın Göktepe kasaba olarak kalmayı başardı.Korktuğumuz başımıza gelmedi”dedi.

BAŞKAN VE MUHTARLARA UYARI

Göktepe Belediye Başkanı Osman Talay ve Mahalle Muhtarlarınıda uyaran Emekli Öğretmen Mehmet Uğuz, Göktepe için aradaki buzları eritin karşılıklı güven sevgi, saygı çerçevesinde Göktepe’nin geleceği için çalışmalar yapın. İnşallah bir daha Göktepe’nin Köy olma korkusu yaşamayız. Emeği geçen herkese candan teşekkür ederim dedi.

NÜFUS DAHADA AZALDI

Göktepe’nin nüfusu geçtiğimiz yıldan 35 kişi dahada azaldığı açılandı. 2173 nüfusu bulunan Göktepe’de Yıldız Mahallesinde 188, Cumhuriyet Mahallesinde 97, Göksu Mahallesinde,181, Gülpazar Mahallesinde 361, Günder Mahallesinde,123, Yeşilyurt Mahallesinde 341, Esentepe Mahallesinde384, Çukurbağ Mahallesinde 459 nüfus bulunuyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Siyasetçi fukarasıyız!
Siyasetçi fukarasıyız!

Büyükşehir yasası ile birlikte kapatılan Belediyemiz’den sonra sahipsiz kalan Mahmutlar’da işyerleri bir bir kapanmaya başladı. HSBC ve

Demir’i bükemediler
Demir’i bükemediler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Nuri Demir’in zaferi ile sonuçlandı. Heyecanı dorukta olan seçimde Demir’in listesi en yakın rakibi

Sağlamel sağlam geliyor
Sağlamel sağlam geliyor

Alanya Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı yeniden odaya aday oldu. Çok kalabalık bir ekip ile çalışmalarını