Göktepe direkten döndü

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Göktepe direkten döndü
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2017 - 9:15

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mahmutların kuzeyindeki en yakın kasaba olan Göktepe Belediyesi nüfus yetersizliğinden dolayı kapanmaktan kıl payı kurtuldu.

İkibin nüfusun altındaki Belediyelerin kapanması yasa olarak belirlenmesinden sonra Nüfusunun büyük bir çoğunluğunu şehirlere göç nedeniyle kaptıran Göktepe Belediyesi çevresinde bulunan Köyleri referandum ile kendisine bağlanmasından sonra ikibin nüfusu zor koruduğu edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.En son yapılan nüfus sayımında 2173 sayısını yoğun çalışmalar sonucu yakalayan Göktepe halkı Belediyelerinin kapanmasını sevinçle karşıladılar.

UĞUZ “HAMAMIN NAMUSU KURTULDU”

Göktepe Kasabasından Emekli Öğretmen Mehmet Uğuz Mahmutlar Post Gazetesine gönderdiği basın bildirisinde “Top direkten döndü, Hamamın namusu kurtuldu”dedi.

Uğuz” Halkın çok söylediği bu söylemleri başlık olarak seçtim.Her türlü engellemeye karşın,her türlü sessiz kalmaya karşın,her türlü rehavet ve uykuya karşın Göktepe kasaba olarak kalmayı başardı.Korktuğumuz başımıza gelmedi”dedi.

BAŞKAN VE MUHTARLARA UYARI

Göktepe Belediye Başkanı Osman Talay ve Mahalle Muhtarlarınıda uyaran Emekli Öğretmen Mehmet Uğuz, Göktepe için aradaki buzları eritin karşılıklı güven sevgi, saygı çerçevesinde Göktepe’nin geleceği için çalışmalar yapın. İnşallah bir daha Göktepe’nin Köy olma korkusu yaşamayız. Emeği geçen herkese candan teşekkür ederim dedi.

NÜFUS DAHADA AZALDI

Göktepe’nin nüfusu geçtiğimiz yıldan 35 kişi dahada azaldığı açılandı. 2173 nüfusu bulunan Göktepe’de Yıldız Mahallesinde 188, Cumhuriyet Mahallesinde 97, Göksu Mahallesinde,181, Gülpazar Mahallesinde 361, Günder Mahallesinde,123, Yeşilyurt Mahallesinde 341, Esentepe Mahallesinde384, Çukurbağ Mahallesinde 459 nüfus bulunuyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

 Lağım gibiyiz…!
 Lağım gibiyiz…!

Geçtiğimiz hafta Arıtmadan gelen ağır fosseptik kokusu Mahmutlar’da yaşayan halkı canından bezdirdi. Bakteri aşılama çalışmaları ile kokunun

Esnaflardan MAHKOD’a destek
Esnaflardan MAHKOD’a destek

Mahmutlar’ın şehirleşmesi için kurulan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD’a esnaf desteği sürüyor. Geçtiğimiz hafta MAHKOD’a

Devletin imkanları hoyratça kullanılıyor
Devletin imkanları hoyratça kullanılıyor

Mahmutlar’ın eniştesi Eski Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya Yayla yollarındaki karayollarının çalışmasını eleştirdi. Her gün yayla